Oba týmy si udržely domácí výhodu, v sobotu chyběla Olomouci jedna branka, v neděli přišla dominance

Olomouc se třetí sezonu v řadě probojovala do semifinále nejvyšší ligy juniorek, kde se letos postavila Tatranu. V sobotu sahaly juniorky po vítězství, ale kvůli dvěma brankám v poslední desetiminutovce zápas ztratily. V neděli si Olomouc vedení postrážila od úvodních minut až do posledního hvizdu.

Tatran Střešovice - FBS Olomouc 3:2

branky: 9. Kamila Prokůpková, 53. Markéta Seidlerová, 56. Daniela Křížová - 25. Klára Horčičková, 32. Kateřina Stoklásková; rozhodčí: Jaroslav Verner - Marek Jeřábek; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; diváků: 94; zásahy brankářů: Veronika Novotná 22 - Klára Hodulíková 26; po třetinách: 1:0, 0:2, 2:0

První třetina ukázala jakým směrem se bude série odvíjet. Velmi aktivní florbal s šancemi na každou stranu. Do prvních větších šancí se dostala Zerzánová s Vaculovou. S těmi si obrana Tatranu poradila. Naopak olomoucká obrana si s nahozením Seidlerové a s následnou tečí Prokůpkové poradit nedokázala.

Ve druhé třetině byla šťastnější olomoucká juniorka. Tatran byl vyloučen za špatné střídání, Olomouc svůj tlak v přesilovce sice v branku neproměnila, ale hned o 54 sekund později se nakonec vyrovnání dočkala a to z hole Horčičkové. Ve 32. minutě vybojovala míček Zerzánová, předložila ho volné Stokláskové a ta ze středu poslala svůj tým do vedení!

Poslední třetinu rozhodla nedisciplinovanost olomouckých hráček. Juniorky strávily šest minut v oslabení. Ale až ve třetí přesilové hře se domácím povedlo srovnat. Pět minut před koncem prostřelila Hodulíkovou domácí Křížová a vystřelila tak výhru Tatranu.

FBS Olomouc - Tatran Střešovice 6:3

branky: 4. Valentýna Zerzánová, 20. Veronika Mrázková, 32. Kateřina Stoklásková, 41. Tereza Hlaviznová, 44. Anna Ševčíková, 52. Klára Horčičková - 36. Šárka Ježdíková, 36. Pavlína Soukupová, 55. Markéta Seidlerová; rozhodčí: Jiří Kroupa - Šimon Chovanec; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; zásahy brankářů: Kristýna Keclíková 18 - Veronika Novotná 20; po třetinách: 2:0, 1:2, 3:1

I dle slov trenéra Tatranu nastoupil do první třetiny pouze jeden odhodlaný tým. Olomouc přestřílela soupeřky 11-4 a vstřelila dvě branky. O úvodní zásah se postarala Zerzánová. Několik šancí vychytala brankářka soupeře, nakonec ale Olomouc odskočila o dvě branky, když se pět sekund před koncem prosadila Mrázková.

Ve druhé části se na první branku čekalo do 12. minuty. Nejdříve se ve velké šanci neprosadila Vaculová, o minutu později však třetí domácí branku vstřelila Stoklásková. Tatran ještě dokázal znejistit všechny domácí fanoušky, když během dvaceti sekund vstřelil dvě branky. Do šaten tak šly týmy za stavu 3:2.

Olomouci se ale povedl vstup, po sedmi sekundách se radovala Hlaviznová. O čtyři minuty později navýšila olomoucké vedení Ševčíková a další mezeru mezi tatranskou obranou využila Horčičková, 6:2. Střešovice pouze snížily na 6:3, ale na obrat se už nezmohly.

Třetí rozhodující zápas se odehraje v Praze v neděli v 11:00.