Dva souboje a dva totožné výsledky. Béčko ale o víkendu body nepřidalo

Poslední hrací víkend pro Olomoucké béčko nedopadl slavně. Dva souboje přinesly totožné výsledky 8:4, ani jednou ale FBS nevyhrálo, a ligu tak zakončilo dvěma porážkami a celkovým čtvrtým místem.

FBC PIRANHA PŘEROV B – FBS OLOMOUC B 8:4 (5:1, 1:3, 2:0)
Branky:
4. Jonáš Pavliš, 4. Radim Dvořák, 8. Jonáš Pavliš, 10. Jonáš Pavliš, 13. Tomáš Hořecký, 16. Robert Klimecký, 33. Robert Klimecký, 38. Vladimír Biolek - 13. Tomáš Pírek, 20. Tomáš Pírek, 21. Jaromír Chodil, 25. Tomáš Pírek
Rozhodčí: Zdeněk Šenk – David Eliáš Lipenský
Vyloučení: 0:0, využití: 0:0

První zápas se olomoucké rezervě vůbec nevydařil. Od první minuty v zápase dominovalo béčko Přerova. To postupně nasázelo pět gólů, a dostalo se tak do velice komfortního vedení. Jediný gól FBS přidal v poslední minutě třetiny Tomáš Pírek. Protivník ale dalším gólem kontroval hned na začátku druhé třetiny a opět se tak dostal do pětibrankového vedení.

Pak Olomoučtí zahlídli světlo na konci tunelu. Pírek vstřelil druhou branku, napodobil ho Jaromír Chodil, a v čase 24:43 už Pírek zkompletoval hattrick. FBS rázem prohrávalo jen o dva góly, a zadělalo před pauzou na drama. K dramatu ale nedošlo. V poslední periodě už totiž skóroval jen soupeř, a to rovnou dvakrát, a bral tak nakonec vítězství 8:4.

TJ SOKOL KOSTELEC NA HANÉ-HK – FBS OLOMOUC B 8:4 (2:1, 1:0, 5:3)
Branky:
1. David Krychtálek, 11. Jiří Drčka, 19. Tomáš Zapletal, 28. David Krychtálek, 29. Tomáš Zapletal, 30. David Krychtálek, 31. Tomáš Zapletal, 34. Tomáš Zapletal - 1. Vojtěch Sedlák, 34. Michal Hanusek, 38. Martin Willmann, 39. Tomáš Pírek
Rozhodčí: Petr Holan – David Eliáš Lipenský
Vyloučení: 1:0, využití: 0:1

Druhý zápas začal o mnoho líp než ten předchozí. Vojtěch Sedlák se totiž prosadil už po pětadvaceti sekundách hry. Kostelec ale bohužel ještě v téže minutě vyrovnal, a ještě do konce třetiny se ujal vedení 2:1. V druhém dějství pak přidal další branku, což byl jediný gól, který v prostřední části padl. Suchou druhou fázi ale vystřídala kanonáda v poslední třináctiminutovce. Bohužel ale znovu ve prospěch Kostelce. Ten nasázel čtyři trefy v řadě, dostal se na stav 7:1 a pohodlně zápas kontroloval. Po trefách Michala Hanuska, Martina Willmana a Pírka, a ještě jedné trefě soupeře, nakonec zápas skončil opět výsledkem 8:4 ve prospěch soupeře.

V plánu Olomoucké ligy mužů už žádné další zápasy nejsou. Tabulku ovládl právě Kostelec na Hané s 52 body. FBS skončilo na čtvrté pozici s 34 body po 20 zápasech. Před Olomoucí pak ještě skončil druhý Lipník a třetí Přerov B.