Mečbol nevyužit, muži se na zápas o všechno přesunují do Čajkarény

Tak to nevyšlo, i po druhém hracím víkendu 3. kola play-up neznáme postupujícího ze série Olomouce proti Hornets. V Bohunicích po vítězném třetím utkání Hanáci padli o jednu branku, a soupeř tak vyrovnal stav na 2:2. Pátý duel, duel o všechno, je v plánu 1. dubna.

HORNETS BRNO ZŠ HORNÍ – FBS OLOMOUC 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)
Branky: 6. Tomáš Ručka, 13. Filip Barus, 21. Vincent Drápal, 35. Filip Barus, 45. Michal Rada - 4. Jan Slaběňák, 33. Tomáš Jelínek, 38. Vít Friedl, 48. Bohdan Kopelec
Zásahy brankářů: Bořek Králík 16 - Patrik Antoniazi 18
Rozhodčí: Jan Kouba – Radek Olšina
Vyloučení: 4:4, využití: 0:0
Diváci: 167

Utkání začalo pro Hanáky velice dobře. Už z počátku 4. minuty se totiž při akci dva na dva dostal míček na Jana Slaběňáka, který bekhendovým zakončením poslal svůj tým do vedení. Netrvalo to ale dlouho, a už bylo srovnáno. V 7. minutě byl jeden z domácích vyloučen, Olomoučtí ale faul v přesilovce nepotrestali. Hrálo se i za stavu čtyř proti třem, poté co byli současně vyloučeni hráči obou týmů za hrubost. Domácí mohli ve 13. minut slavit podruhé, když se jim povedlo tečovanou střelou překlopit stav v jejich prospěch.

Situace se nevyvíjela lépe ani na začátku druhé části, Hornets totiž odskočili už po 48 sekundách do dvoubrankového vedení. Pak se dlouho nikdo neprosadil, situaci zklidnil až v druhé polovině herní doby Tomáš Jelínek poté, co proměnil perfektně sehranou standardku od pravého mantinelu. Jenže opět po krátkém čase, konkrétně jen po minutě a půl, soupeř zase zvýšil na rozdíl dvou branek. Následně se znovu vylučovalo na obou stranách za hrubost. Ve 38. minutě se pak při nepřehledné situaci před brankovištěm nejlépe zorientoval Vít Friedl, a snížil před odchodem do kabin na hratelných 3:4.

I v poslední periodě to nezačalo nejlíp, když jeden z domácích od mantinelu prostřelil Antoniaziho už po čtyřech minutách. Ve 48. minutě pak Bohdan Kopelec dostal míček na levý mantinel a následně ho poslal až do domácí klece. Před oběma týmy tak bylo ještě 12 minut hry. Přestože to bylo jen o jednu branku, přestože Olomouc hrála v šesti bez gólmana, a přestože si oba týmy vytvořily ještě několik šancí, gól jsme již neviděli. Olomouc mečbol nevyužila, v Bohunicích prohrála 4:6. Série se rozhodne v posledním utkání, které se odehraje již v pondělí 1. dubna na palubovce v Čajkaréně od 16:00.