Druhý dubnový týden přinesl zápasy pouhých dvou mladších kategorií

Sezóna postupuje dál a dál, jednotlivým kategoriím postupně končí. I z toho důvodu se tentokrát vypravili k dalším soubojům pouze junioři a starší žáci.

Starší žáci

Starší žáci si zahráli dvakrát. Síly změřili s Torpedem Havířov. Do zápasu vstoupili skvěle, první třetinu ovládli po gólech Jakuba Balnera a Davida Schöna 2:0, další čtyři branky, o které se postarali Jan Borik, Tobiáš Kobza, Martin Tkadlec a Prokop Coufal, přidali ve druhé třetině. V poslední fázi začali střílet i hosté, kteří se trefili třikrát, ale i díky dalším brankám Borika a Kobzy zápas nějak nezdramatizovali. Olomouc vyhrála 7:3. Oproti tomu duel s Přerovem žádnou branku nepřinesl. Oba týmy se rozešly smírně, remízou 0:0. Starší žáci tak mají po 12 zápasech v tabulce 12 bodů.

„Odehráli jsme poslední dva zápasy sezóny. Výsledkově se nám povedly, a i předvedená hra nebyla špatná. Samozřejmě jsme věděli, že cíl, který jsme si stanovili, už nesplníme. Hráčům bych ale chtěl poděkovat za sezónu. Něco se povedlo, něco méně. Je potřeba dále pracovat,“ shrnul poslední hrací víkend starších žáků trenér Tomáš Skoupil.

Junioři

Juniorský tým sehrál pouze jedno utkání, ve čtvrtek poměřil síly s prostějovským SK K2. Do zápasu vlétl velice dobře, po gólech Martina Ambrože a Alexe Sofronieskiho vyhrál první třetinu 2:0, a v následující části je doplnili také Marek Tomášek, Kryštof Novák a Jan Spurný. I přestože soupeř před pauzou vyměnil brankáře, prohrával už 0:5. V poslední části padlo rovnou deset gólů. Protivník se už začal trefovat taky. Dvakrát se soupeři ve trefování sítě pravidelně vystřídali, pak vstřelil Prostějov dva góly v řadě, na což ale Olomouc kontrovala trefami Marka Opluštila, Robina Večeři a znovu Spurného. SK K2 pak už jen kosmeticky upravil na 5:10. Tři duely před koncem základní části jsou olomoučtí junioři třetí.