Zpátky v sedle! Hanáci po hororovém vstupu přehráli MVIL podruhé v sezóně, Jelínek nasázel pět branek

Po minulé prohře, která ukončila dlouhou vítěznou sérii, chtěli Hanáci započít novou vlnu výher. Domácí duel s MVILem nezačal vůbec dobře, díky skvělému nasazení v dalších částech zápasu, i díky fantastické one-man show Tomáše Jelínka, ale nakonec FBS dovedlo utkání do vítězného konce.

FBS OLOMOUC - 1.MVIL OSTRAVA 9:6
Branky:
6. Tomáš Štrbák, 10. Tomáš Jelínek, 14. Tomáš Jelínek, 24. Tomáš Jelínek, 30. Jan Minář, 53. Tomáš Jelínek, 57. Igor Macháček, 58. Tomáš Jelínek, 59. Kryštof Novák - 1. Vojtěch Rajnošek, 5. Adam Pieknik, 6. Miroslav Besta, 50. Vojtěch Rajnošek, 58. Miroslav Besta, 59. Adam Pieknik
Zásahy brankářů: Martin Navrátil 22 - Tomáš Novák 23
Rozhodčí: Lukáš Minarčík – Petr Holan
Vyloučení: 4:2, využití: 0:1

Začátek zápasu byl z pohledu domácích opravdu jako ze špatného snu. MVIL se poprvé prosadil už po 36 sekundách. O necelé čtyři minuty později vedl už 2:0 a v čase 05:12 přidal už třetí branku. Naštěstí se Olomouc v tu chvíli oklepala a jen 13 sekund po inkasované brankce dokázal odpovědět Tomáš Štrbák. Veseleji bylo v 10. minutě, kdy jiný z Tomášů, Jelínek, snížil na 2:3. FBS pak ubránilo soupeřovu přesilovku a ve 14. minutě dokázalo skóre dotáhnout po další trefě Jelínka.

Druhá perioda už byla ze strany domácích mnohem lepší. Ti si odpykali většinu trestu, který se přenesl z konce úvodního dějství, a následně opět začali dobývat branku Ostravy. Ta neodolávala dlouho, ve 24. minutě jí potřetí v duelu dobyl Jelínek a poprvé tak svému týmu svěřil vedení do rukou. O chvíli později se prosadil také Jan Minář.

Třetí část rozhodně nebyla klidná, i když to její úvod naznačoval. Hanáci darovali soupeři další početní výhodu, kterou už tentokrát MVIL potrestal. Jelínek hru uklidnil čtvrtou trefou a o chvíli později poslal svůj tým do tříbrankového vedení Igor Macháček v přesilové hře. To ale ještě zdaleka nebyl konec. Soupeř znovu stáhl a Jelínek znovu odpověděl. Poslední trefu Olomouckých zaznamenal Kryštof Novák, Ostravané ještě jednou kosmeticky upravili a bláznivý duel tak dopadl výsledkem 9:6.

„Vstup do utkání byl katastrofální. Od té doby se tam daly naštěstí najít i pozitivní věci. A to například zisk tří bodů. Věřím, že v příštích utkáních bude náš výkon jen a jen lepší,“ nechal se po měření sil slyšet vedoucí týmu Daniel Tichý.

Další duel sehraje Olomouc v neděli 17. prosince v SH Horní Suchá, kde se utká s tamním FbK. Úvodní buly je naplánováno na 17:00.