Zlín bohužel přehrál Hanáky i podruhé. Junioři podlehli Havířovu

Jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny olomoucký A-tým nezvládl. Souboj se Zlínem vyzněl ve prospěch soupeře, který vyhrál 8:6. Série proher juniorů se po zápase s Havířovem protáhla už na čtyři duely.

Muži

Domácí byli od začátku lepším týmem. Zlín se už ve druhé minutě dostal do vedení. V šesté minutě vedl 2:0, když jeden ze soupeřů poslal krásně míček ze vzduchu přímo do branky, a po devíti minutách už to bylo o tři branky. Olomouc se ale rozhodně nemínila vzdát hned na začátku, a během třinácté a čtrnácté minuty dvakrát snížila. Nejdříve se v přesilové hře trefil Igor Macháček střelou mezi nohy gólmana, druhý gól měl na svědomí Tomáš Jelínek. Soupeř ale přesto ještě jednou navýšil.

Druhá část hostům nevyšla vůbec. Domácí tým skóroval dvakrát, Hanáci se nezapsali do statistik ani jednou. Ze začátku poslední periody mohl snížit Jan Kopecký, který ale neproměnil trestné střílení. Svou chybu pak napravil brankou ze hry o čtyři minuty později. V 50. minutě Zlín navýšil na 7:3 a zdálo se, že je vymalováno. Ve dvojnásobné přesilovce pak ale přesně pálil Tomáš Skoupil a Jelínek využil i druhou početní výhodu. Pak se znovu prosadili Lions, kteří si tak definitivně zajistili vítězství, vzhledem k tomu, že Olomouc trefou Kopeckého už jen kosmeticky upravila na 6:8

„Dnes to bylo velmi těžké utkání. Musíme si přiznat, že první dvě třetiny nás Zlín přejel a vzhledem k absencím důležitých hráčů a nemocem několika hráčů v dnešní sestavě, jsme mu nebyli schopni dvě třetiny na hřišti konkurovat. Lions byli všude o něco dřív a nám se nedařilo vůbec nic. Ve třetí třetině jsme se zvedli, ale bohužel už se nám nepodařilo víc korigovat konečný výsledek. Pro nás je to poučení, že je potřeba makat ještě víc a doufáme, že se u nás už konečně přestane kupit marodka. Dnes jsme tu bohužel přišli o dalšího hráče, Tondu Mikulíka, kterému přejeme brzké uzdravení a děkujeme fanouškům Zlína, že ho ihned po zranění odvezli do nemocnice,“ shrnul utkání vedoucí týmu Karel Stehlík.

Olomouc tak je v tabulce aktuálně druhá, na Zlín už ale ztrácí dva body a po dohrání zápasů, které má Zlín k dobru, to může být hned osm bodů. Hanáky může přeskočit také Třinec, který disponuje třiceti body, ale taktéž odehrál o dva duely méně než Hanáci. Ti se na příští utkání dostaví do Uničova. Zápas se odehraje v sobotu 10. prosince na hřišti soupeře od 18 hodin.

Junioři

Velmi zvláštní zápas odehrálo áčko juniorů. To se proti Havířovu prosadilo už po třiceti sekundách a v čase 05:12 už vedlo 2:0. Po čtyřech sekundách od druhé branky ale snížil soupeř, který následně předvedl neskutečnou sérii dalších deseti branek v řadě. Hanáci se znovu prosadili až ve 46. minutě, na což soupeř o necelou minutu později reagoval. Pak se Olomouc prosadila dvakrát po sobě a po snížení soupeře ještě třikrát. Na konečných 15:10 ale upravil soupeř, který tak porazil FBS i podruhé v sezóně.

„Začátek zápasu se nám povedl, pak byl na hřišti pouze jeden mančaft. Ve třetí třetině si kluci řekli, že by si mohli zahrát i florbal, a to se dařilo. Hra v šesti byla docela fajn, ale to je jen drobná útěcha na dnešním výkonu,“ sdělil po utkání trenér Tomáš Hruška.

Junioři z Olomouce tak jsou v tabulce stále poslední s pěti body po jedenácti utkáních. Na nejbližšího soupeře z Hradce Králové už ztrácejí šest bodů. O přerušení série nepříznivých výsledků se znovu pokusí v neděli 11. prosince, kdy doma hostí Sokoly Pardubice. Zápas se ale odehraje v Šumperku, úvodní buly je naplánováno na 15 hodin.