Ženy ztratily utkání s Ostravou v posledních minutách, doma podlehly 4:8

Olomoucké ženy nedokázaly navázat na výhru proti Chodovu a podlehly Ostravě 4:8. Ačkoli držely dvě třetiny vyrovnané, tak ve třetí nezastihly ostravský závěr. I přes prohru se Olomouc udržela v první čtyřce.

FBS Olomouc - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:8

branky: 17. Gabriela Vaculová, 22. Eliška Pešavová, 35. Eva Řeháková, 51. Gabriela Vaculová - 16. Veronika Rybičková, 21. Markéta Vrlíková, 36. Terezie Gálová, 49. Malwina Zagórska, 54. Paulína Hudáková, 54. Kristýna Gajdečková, 57. Pavlína Bačová, 59. Markéta Vrlíková; rozhodčí: Jana Lišková - Monika Zamazalová; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 111; zásahy brankářů: Hana Kuchařová 14 - Veronika Tomšová 15; po třetinách: 1:1, 2:2, 1:5

Zápas začal vyrovnaně a přestože měli domácí ve čtvrté minutě přesilovku, tak se na úvodní branku čekalo 16 minut. Jako první se do brankových statistik zapsala Veronika Rybičková, která se prosadila po dobrém signálu ze standardky. Vedení udržely soupeřky pouze dvacet sekund. Gabriela Vaculová zatáhla míček na půlce a našla místo nad nohou gólmanky.

Druhá třetina byla již od začátku divočejší. Po třiceti vteřinách se prosadila ostravská Vrlíková. Olomouc opět odpověděla bleskově, Řeháková předložila míček před odkrytou branku Pešavové a ta se nemýlila. Ve 33. dostali domácí druhou příležitost přesilovky, tu sice oficiálně nevyužili, ale pět vteřin po vypršení trestu se Olomouci nakonec síť podařilo rozvlnit. Stejně jako v opačném případě, tak i Ostravě se podařilo odpovědět ihned a po minutě bylo opět vyrovnáno.

Ve stejném duchu se nesla i třetí třetina. Ostrava se potřetí v zápase dostala do vedení, Olomouc ale dokázala odpovědět do dvou minut. Poslední desetiminutovku ale ovládla Ostrava. Ve čtvrté minutě vstřelily soupeřky dvě slepené branky. V závěrečných minutách upravila Ostrava skóre na konečných 4:8.