Ženy zdolaly hráčky Tatranu, Cholinská zaznamenala hattrick

Ženy se v rámci šestého kola Extraligy žen utkaly s hráčkami Tatranu Střešovice. Ve vyrovnaném utkání si domácí hráčky držely náskok od prvních minut zápasu a udržely ho až do konečné sirény. Třemi góly se blýskla Lucie Cholinská, která se prozatím stala nejlepší střelkyní ligy.

Úvod utkání vyšel lépe olomouckým hráčkám. Cholinská obdržela přihrávku od Vaculové a se štěstím se jí povedlo přelobovat brankářku Tatranu. O pět minut později bylo na Čajkaréně ještě veseleji. Pešavová hodila míček po Kuchařové a ta si počínala jako zkušená hráčka a míček ze vzduchu trefila přímo do odkryté branky. Tatran se dostal do souvislého tlaku až ve 12. minutě, několikrát si dobře počínala domácí Hodulíková. I přes menší počet střel se Olomouci povedlo udržet dvoubrankové vedení až do přestávky.

Ze začátku druhé části se dostaly domácí hráčky do několika šancí, ale míček v síti neskončil. Diváci na hale sledovali vyrovnanou třetinu plnou šancí, ale bez branek. Rozruch vytvořila až minutu před sirénu Cholinská, která vystihla špatnou rozehru soupeřek a zakončila na zadní tyč, 3:0.

Ve třetí minutě poslední dvacetiminutovky došlo k prvnímu vyloučení zápasu, Řeháková si šla odpočinout za sekání. Tatran sice výhodu nevyužil, ale o minutu později se nakonec první branky dočkal. Olomouc nepřipustila snížení náskoku a přidala další branku, když soupeřky hrály bez brankářky. Cholinská zastihla odražený míček a backhandem ho poslala do odkryté sítě. Hosté sice skórovali ještě jednou, ale na konečném výsledku to nic nezměnilo a Olomouc si připsala důležité tři body.