Ženy využily neutrálního prostředí a zaskočily favoritky, juniorky si připsaly šest bodů

Olomouc odehrála deváté kolo ČEZ Extraligy netradičně v Ústeckém kraji v Chomutově. V rámci charitativního zápasu vyzvala neporažené ženy z Chodova. Po skvělém výkonu si ženy připsaly nečekané tři body a ukázaly, že se s nimi musí počítat. Juniorky odehrály na domácí hale dva zápasy s moravskými týmy. Nejdříve si zapsaly hubené vítězství 2:1 na Vítkovicemi, v neděli nadělily šestku Ostravě.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:5 FBS Olomouc

Oba týmy si v úvodních minutách vytvořily šance, například Zerzánová orazítkovala tyčku. V 16. minutě dostala Olomouc příležitost v podobě přesilové hry, tu se podařilo využít Lucii Cholinské, která dorazila odražený míček do odkryté sítě.

Velký tlak dokázala Olomouc vyvinout ze startu druhé části. Po faulu chodovské hráčky šla Olomouc do šesti a výhodu jedné hráčky opět využilo. Tentokrát Řeháková dobře našla Pešavovou a ta ze středu rozvlnila síť. Chodov v následujících minutách hrál dvakrát přesilovku, první hru v oslabení dokázaly ženy ubránit, v té druhé na sebe vzala břímě Eliška Chudá a rozvlnila olomouckou síť. Chodov navýšil obrátky a šel si za vyrovnáním, to nakonec přišlo v 35. minutě z hole Baldreichové.

Olomouci se dobře podařilo zachytit začátek poslední dvacetiminutovky a dostala Chodov pod tlak. Nakonec se z tlaku podařilo vytěžit branku, když Cholinská prostřelila vše, co ji stálo v cestě. Chodov začal hrát bez brankáře už čtyři minuty před závěrečnou sirénou, toho Olomouc dokonale využila a dvakrát trefila odkrytou svatyni.