Ženy v poháru uspěly, ve čtvrtfinále je čekají Vítkovice

V pozdním čtvrtečtním utkání vyzvala Olomouc ženy ze Znojma. Domácí si utkání pohlídali od prvních minut a postoupili do čtvrtfinále, díky hladké výhře 7:1. V dalším koleje čeká šlágr proti Vítkovicím.

FBS Olomouc - TJ Znojmo 7:1
branky: 3. Alexandra Hegingerová, 8. Eliška Pešavová, 11. Eva Řeháková, 17. Tereza Reimerová, 30. Eliška Pešavová, 36. Eva Řeháková, 37. Lucie Cholinská - 23. Bára Procházková; rozhodčí: Jaromír Kubáč - Radim Klimecký; vyloučení: 0:2; využití: 2:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Nikola Dlouhá 6, Kristýna Keclíková 1 - Veronika Šplíchalová 12; po třetinách: 3:0, 2:1, 2:0

Nezvyklá úvodní patnáctiminutovka nabídla tři domácí branky. Hned ve druhé minutě se prosadila Alexandra Hegingerová, které do prázdné branky naservírovala míček Zhébalová. V osmé minutě přidala Olomouc druhou branku, Pešavová tečovala střelu Souškové a míček se pomalu, ale přece, dokutálel za brankovou čáru. Brankový účet pro první třetinu ukončila individuální akcí Eva Řeháková.

Také úvod druhé části patřil hráčkám Olomouce, když se z přesilové hry prosadila Tereza Reimerová. Znojmu se nakonec povedlo vstřelit svojí úvodní branku, když se prosadila Procházková. Poté se už prosadily pouze hráčky Olomouce. Ve druhé třetině to ještě stihla Pešavová backhandovou střelou ze středu.

Posledních patnáct minut se již zápas spíše dohrával. Vliv na tempo měl o pozdní čas zápasu. Olomouc navýšila vedení o dvě další branky, prosadily se Řeháková s Cholinskou.