Ženy v domácí atmosféře výhru nad Židenicemi nezopakovaly, zápas ztratily v druhé třetině

Jsou to již dva měsíce, co se Olomouc a Židenice potkaly v základní skupině Poháru Českého florbalu. V pohárovém utkání dokázala Olomouc vyhrát těsným výsledkem 2:1, v ligové odvetě ale ženy výhru nezopakovaly a po třetinách 2:2,1:3,1:0 prohrály 4:5.

FBS Olomouc 4:5 K1 Florbal Židenice

Vyrovnaný úvod zápasu přelomila v osmé minutě na stranu domácích přízemní střelou na přední tyč Zuzana Kuchařová. Vedení udrželi domácí pouze tři minuty, když olomouckou brankářku prostřelila Barbora Marková. Vedení na stranu olomouckých hráček vrátila Alexandra Hegingerová, ta si naběhla na přihrávku z rohu a na dvakrát dopravila míček za záda gólmanky. Domácí jako by nechtěli vést a po dvou minutách opět přišel remízový stav, tentokrát se prosadila do prázdné branky Petra Bílá, tu milimetrově našla Natálie Janečková.

Zápas začal olomouckým hráčkám protékat mezi prsty od 31. minuty, když se Židenice dostaly poprvé v utkání do vedení. Přituhovat začalo v posledních čtyřech minutách, kdy hosté vstřelili dvě slepené branky a odskočili o tři góly. Ženy nakonec zvládli ještě ke konci třetiny skórovat, když se třicet sekund před sirénou prosadila Lucie Cholinská.

Naději sílu a potřebnou energii dodala týmu ve 45. minutě zápasu Tereza Hlaviznová, která si skvěle naběhla na přihrávku od Vaculové a ze středu se nemýlila. Olomouc několikrát zamknula soupeřky na vlastní polovině, z několika šancí se ale vždy radoval soupeř, protože míček nedoputoval ani jednou za brankovou čáru.

Další zápas hrají ženy již za dva dny, v sobotu od 13:30 hrají na půdě Bohemians