Ženy si z Prahy neodvezly ani bod, s Bohemians prohrály 3:6

Olomouc minimálně po loňských vzájemných duelech jela na SH Jedenáctka jako lehký papírový favorit. Na loňská dvě vítězství hráčky nenavázaly. Po špatných dvou třetinách už nenašly dostatek sil otočit zápas a prohrály 3:6.

FbŠ Bohemians - BOHEMSCA FBS Olomouc 6:3
branky: 1. Michaela Urbanová, 3. Simona Korbelářová, 21. Michaela Urbanová, 29. Alice Jirásková, 38. Radka Korbelářová, 54. Kateřina Bünterová - 6. Lucie Cholinská, 53. Lucie Cholinská, 58. Natalie Hurníková; rozhodčí: Vladimír Buzický - Lukáš Žofka; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 107; zásahy brankářů: Eliška Svrčková 18 - Klára Hodulíková 14; po třetinách: 2:1, 3:0, 1:2

Zápas nezačal pro hostující Olomouc dle představ, už ve třetí minutě totiž prohrávala 2:0. Po osmnácti sekundách se chytrou tečí z před brankového prostoru prosadila Michaela Urbanová a o dvě minuty později navýšila vedení domácích Simona Korbelářová, která tak dorazila střelu Faltové. Na dvě rychlé branky Bohemians ale dokázala Olomouc odpovědět velmi rychle. Denisa Hyršová tečovala nahozený balonek, od brankářky se míček odrazil k Lucii Cholinské a ta backhandem trefila odkrytou síť.

Další ze série smolných branek obdržela Klára Hodulíková ve 21. minutě zápasu. Střela od mantinelu se třikrát odrazila, poslední odraz zaslal míček až k volné Urbanové a ta ho do prázdné branky uklidila bez problémů, tentokrát na branku potřebovala Bohemka pouze 25 sekund. Koncem 27. minuty dostaly hráčky Olomouce příležitost přesilové hry, domácí ale ve čtyřech navýšili své vedení. Pátou branku Bohemians vstřelila Korbelářová.

V poslední dvacetiminutovce byla Olomouc lepším týmem na hřišti, defenzíva domácích však věděla, že stačí neobdržet čtyři branky a nepouštěla hostující do větších šancí. Olomouc riskla hru bez brankářky už od 52. minuty. Až v 53. minutě přišlo snížení, Cholinská si dobře odskočila a střelou z první snížila na 2:5. Boheminas však z následujícího střídání skórovala do odkryté branky, v závěru zápasu snížila na konečných 6:3 Hurníková.

Pozápasové vyjádření trenéra Řeháka: "Od samotného začátku to nebyl náš den. Je na nás trochu deka, od čehož se pak vyvíjí i výkon na hřišti, kdy to opticky není tak špatné, ale nestačí to. V poslední třetině jsme měli hodně šancí, ale brankářka domácích nám nedovolila se dostat na dostřel."