Ženy si vylepšily reputaci, juniorky na lídra ligy nestačily

Ženy v posledním kole tohoto roku přichystaly odvetu pro Židenice, se kterými ztratily body ve čtvrtém kole soutěže. Tentokrát neponechaly nic náhodě a soupeře vynulovaly. Juniorky se snažily zápas zvrátit v poslední třetině, to se ale nepovedlo.

K1 Florbal Židenice - FBS Olomouc 0:6
branky: 3. Lucie Cholinská, 13. Alexandra Hegingerová, 38. Zuzana Kuchařová, 45. Michaela Poláčková, 48. Alexandra Hegingerová, 49. Tereza Reimerová; rozhodčí: Anh Vu Pham - Petr Stoklásek; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 117; zásahy brankářů: Alena Večeřová 14 - Hana Kuchařová 13; po třetinách: 0:2, 0:1, 0:3

Zápas dokázaly olomoucké hráčky rychle přelomit na svoji stranu, hned ve třetí minutě se prosadila Cholinská. Vedení držela Olomouc po deset minut, poté navýšila vedeníí, když přidala druhou branku svého týmu Heginerová. Navýšit vedení a upevnit skóre mohly hráčky z přesilové hry, tu ale nevyužily.

Ve druhé dvacetiminutovce byly Židenice aktivnější a chtěly se dostat ke snížení, to ale nepřišlo. Naopak Olomouc se mohla v 38. minutě radovat z branky Kuchařové.

V poslední třetině byly olomoucké hráčky velmi aktivní a soupeřky přehrály. Hlavně úvodní polovina byla jednoznačná, Olomouc v této části vstřelila tři branky a vyhrála 6:0.

Komentář trenére Radka Řeháka: „Po dlouhé pauze, kdy se nehrálo, jsem spokojen jak s výkonem, tak výsledkem. Měl jsem díky prvnímu vzájemnému zápasu větší obavy. Odehráli jsme zápas slušně na míčku. Byly tam i nějaké chyby, které jsme buď vyřešily nebo pochytala brankářka.“

FBS Olomouc - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:7

branky: 18. Lada Hana Logrová, 30. Sophie Pallová, 47. Kateřina Stoklásková, 57. Kateřina Stoklásková, 58. Veronika Mrázková - 3. Karolína Lískovcová, 7. Andrea Břeská, 10. Klára Jiříková, 12. Lucie Baldreichová, 27. Kateřina Ciblová, 36. Lucie Švajcrová, 43. Nikola Štekerová; rozhodčí: Stanislav Kosek - Jaromír Kubáč; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 21; zásahy brankářů: Klára Hodulíková 19, Kristýna Čechová 6 - Karolina Bačková 7; po třetinách: 1:4, 1:2, 3:1

Juniorky se představily na domácí půdě v roli outsidera. Omlazený kádr nezvládl vstup do utkání a již v 11. minutě ztrácel čtyři branky. Skóre dokázala v 18. minutě korigovat Logrová.

Začátek druhé třetiny opět vyšel lépe Chodovu, ten po sedmi minutách slavil již pátou branku. Domácím juniorkám se sice povedlo snížit, ale soupeř opět doručil míček do domácí sítě, 2:6.

V poslední třetině se Olomouc snažila zápas získat na svoji stranu. Nejdříve se však prosadila Stekerová z Chodova. Poté však úřadovaly domácí hráčky. Nejdříve se trefila Stoklásková, ta přidala 3 minuty před koncem i čtvrtou olomouckou branku, o čtyřicet sekund později snížila manko Mrázková na víc však čas pro domácí nezbyl.

Komentář trenéra Ondřeje Čočka: „Sváteční zápas s výborným výsledkem pro náš mladičký tým. Musím sportovně přiznat, že jsem to nečekal, ale zároveň, že Chodov byl lepším týmem, více na míčku, místy nás doslova zavřel a motal v naší obranné třetině. Jsem rád, že naše 2008 odehrály zápas se ctí a posbíraly cenné zkušenosti, které se jim budou hodit v dalším florbalovém životě a posouvají je dopředu. Zkušenější hráčky si dnes hrábly na dno svých sil, ale pokud mají ambice v budoucnu nastupovat v extralize, musí takovéto tempo akceptovat a zvykat si, že jim nikdo nic nedá zadarmo. V osekané sestavě se spoustou hráček po nemoci jsme předvedli maximum, co jsme mohli a doufám, že i soupeřky si zápas užily. My se sousdředili především na obranu, vyrobili jsme pár chyb, které nás stály góly, ale s tím se v juniorském florbale počítá a myslím, že jsme opět prokázali, že v defenzivě patříme mezi špičku v republice. Poděkovat musím oběma golmankám, které dělaly, co mohly a podržely nás. Soupeřům děkujeme za výborný zápas, přejeme hodně dárků pod stromeček, šťastné a veselé Vánoce a hodně štěstí do roku 2024!!! Děkujeme i našim věrným divákům a přejeme hezké svátky!“