Ženy překvapily FBC Ostravu, na vítězství to ale nestačilo. Juniorky stojí v čele tabulky

Šesté kolo Extraligy žen nabídlo skutečně velkou podívanou! Zápas s loňským vítězem FBC Ostravou byl vyrovnaným soubojem plným gólů a skončil 7:10. I přes prohru se však olomoucké ženy ukázaly v plné síle a diváky překvapily svou sehraností a houževnatostí. Juniorky si zase užily víkend plný vítězství, neboť porazily jak Spartu Praha, tak i Chodov.

Sobotní extraligový zápas na ČPP Aréně byl napínavým soubojem. Ženy se ukázaly ve skvělé formě a s loňským vítězem hrály velice vyrovnaně. Na tribuně se sešla spousta olomouckých fanoušků, kteří hravě překřičeli ty ostravské a vytvořili tak skvělou herní atmosféru.

První třetina nevyšla úplně podle olomouckých představ, skóre bylo 2:5 a soupeř měl tak hned třígólový náskok. Po první přestávce se ale ženy úplně proměnily a ukázaly, co umí. Zbylé dvě třetiny hrály se silným soupeřem velmi vyrovnaně a na konečné skóre 7:10 mohou být patřičně pyšné. Hrdá může být i hráčka utkání Eva Řeháková, které se Ostravě podařilo vstřelit hattrick. Gólmanka Martina Schoupalová se pak v bráně proti loňskému mistrovi jistě nenudila a předvedla krásných 39 zákroků.

Hrály ale také juniorky, které si v šestém kole připsaly dvě výhry za sebou. V sobotním zápase s přehledem porazily pražskou Spartu 11:1. Neděle pak přinesla reprízu loňského finále 1. ligy juniorek a byla to opět Olomouc, kdo v tomto duelu zvítězil - tentokrát 5:4 - a aktuálně tak stojí v čele tabulky.