Ženy před televizními kamerami podlehly Ostravě 2:7

V České televizi mohli diváci po celé republice za špatného počasí sledovat zápas prvního kola Extraligy, kde se BOHEMSCA Olomouc utkala s Ostravou. Zápas se rozhodl v poslední dvouminutovou druhé třetiny, kde Ostrava odskočila.

V první třetině šla vidět dlouhá herní pauza a oba týmy se trochu hledaly. Míček do sítě však žádná z hráček nedoručila.

Zatímco v první třetině nepadla ani jedna branka, tak ve druhé dvacetiminutovce stačilo Ostravským pouze 16 sekund, když se prosadila Hudáková. Olomouc dokázala čelit tlaku, a navíc měla dvě přesilové hry, ty ale nevyužila. Ostravské hráčky se v posledních minutách vyhecovaly a zasadily olomouckým reprezentantkám tvrdé KO. Nejdříve se prosadila Hudáková, poté Wojcik a 15 sekund před koncem třetiny navýšila na 4:0 Pudišová.

Ostravská mašina pokračovala v cestě i ze začátku druhé části. Hudáková si vzala na bedra trestné střílení a završila tak hattrick. I hráčky FBS se nakonec dočkaly, Zerzánová vystřelila od mantinelu a díky teči se mohla radovat. Ostravu branka domácích nijak nezarazila a přidala další dvě branky. BOHEMSCA pouze korigovala prohru svoji druhou brankou.