Ženy podlehly Tatranu. Juniorky si připsaly sedmnáctou výhru v řadě!

Ženy v rámci patnáctého kola Extraligy žen vyrazily do Prahy, kde se utkaly s tamním Tatranem Střešovice. V první polovině zápasu soupeře pěkně potrápily a ujaly se vedení za stavu 3:1. Vedení jim ale dlouho nevydrželo, Tatran během pár minut skóre otočil, na což se Hanačkám nepodařilo dostatečně reagovat, a tak nakonec prohrály 4:9. Juniorky měly naopak další úspěšný víkend plný výher! Nejprve odehrály zápas s Vítkovicemi, nad nimiž zvítězily 6:5, a poté s přehledem porazily FBC Ostrava, a to 5:1.

První třetina duelu mezi Olomoucí a Tatranem byla velmi vyrovnaná a oba týmy vstřelily jeden gól. Z hostů se prosadila Eva Řeháková, která v osmé minutě otevřela skóre.

Druhá část utkání byla nejprve v režii Hanaček, které se díky střelám Evy Řehákové a Lucie Cholinské dostaly do vedení za stavu 3:1. Soupeř ale dokázal rychle reagovat a během pár minut skóre otočil ve svůj prospěch, a tak Hanačky na konci druhé třetiny prohrávaly 5:3.

Třetí třetina hrála do karet opět soupeři, kterému se podařilo čtyřikrát skórovat. V poslední minutě se sice ještě prosadila Vlaďka Maděrová, ale to už na velký náskok Tatranu nestačilo a ženy tak prohrály 4:9. Jejich počet bodů v tabulce tak zůstává stejný a stojí nadále na osmé příčce.

Olomoucké juniorky naopak zatím nenašly soupeře, který by je dokázal přehrát, a tak si i v rámci posledních dvou předvánočních zápasů připsaly šest bodů. Jejich soupeři byly tentokrát dva ostravské týmy, Vítkovice a FBC Ostrava. Oba kádry je vyzvaly na své domácí půdě. Zápas proti Vítkovicím byl velmi vyrovnaný, ale díky úspěšným střelám Valentýny Zerzánové a Šárky Zhébalovése Hanačky ujaly vedení, které již nepustily a zvítězily za stavu 6:5.

Druhý duel, proti FBC Ostrava, už byl jednoznačně v režii hostů. Domácí se dokázaly prosadit pouze jednou a olomoucké juniorky je tak s přehledem porazily 5:1. Nyní mají na kontě už sedmnáct výher v řadě a plný počet bodů!

Oba olomoucké kádry nyní čeká vánoční pauza, při které naberou síly do nového roku a do dalších zápasů. Ženy pak 3. ledna hostí FBC Ostrava a juniorky 14. ledna vyzvou Sklo Bohemia Světlá n/S.