Ženy otáčely s Bohemians, juniorkám k bodu chyběl jeden gól

Ženská složka měla o víkendu opět napilno. Ženy cestovaly do Prahy, kde se utkaly s FBŠ Bohemians. Ve vyrovnaném utkání tahala Olomouc za kratší konec, ve třetí třetině však stáhla dvoubrankové manko a dotáhla utkání do prodloužení, ve kterém rozhodla Zuzana Kuchařová. Juniorky hostily utkání s Tatranem Střešovice, ve kterém nedokázaly jít do vedení a nakonec padly 5:6.

FBS Olomouc 5:4p FBŠ Bohemians

V první velké příležitosti byly ženy Olomouce, když Bohemka dvakrát faulovala za sebou a hrála minutu oslabení ve třech, Olomouc si však recept na bránící trojici nenašla. Naopak úspěšný přesilovkový recept připravily domácí hráčky a 20 sekund před koncem třetiny proměnily svou výhodu.

Ani start druhé periody nebyl úspěšný. Domácí Agáta Procházková se vytočila u mantinelu a našla skulinku na přední tyči. Na odpověď si Olomouc musela počkat, a nakonec se i dočkala. Ve 34. minutě dostaly hráčky možnost volného úderu, který neskutečnou ránou pod břevno proměnila Lucie Cholinská. Vyrovnáno mohlo být hned následující minutu, ale trestné střílení se Barboře Souškové proměnit nepodařilo. To však hráčky nemuselo mrzet, protože avizovaná vyrovnávající branka přišla o 30 sekund později z hole Cholinské.

Za vyrovnaného stavu se rozběhla třetí dvacetiminutovka. Úvodní minuty opět zachytili lépe domácí. Nejdříve vrátila vedení do zelenobílého tábora Veselá, vedení navýšila Procházková. Olomoucké ženy se ale nevzdaly a díky brankám Reimerové a Vaculové dotáhly utkání do nastaveného času.

Prodloužení nedošlo ani do třetí minuty, Kuchařová vystřelila od mantinelu a i díky teči obránkyně doputoval míček až za brankovou čáru.

Komentář trenéra Radka Řeháka: „Pro nás těžké body, protože jsme museli dvakrát dotahovat. V první třetině jsme neproměňovali šance, ale zápas byl vyrovnaný a hrálo se nahoru dolu. Řekl bych, že utkání mělo vysokou kvalitu, hrálo se v tempu, bylo hodně soubojů. Jsem rád, že holky ukázaly morál a zvrátily tento zápas do úspěšného konce.“

FBS Olomouc 5:6 Tatran Střešovice

I juniorky čekalo utkání s pražským týmem, zelenou vyměnily za červenou a vyzvaly Tatran. Vstup do utkání hráčky nezachytily a hned v prvním střídání vyndávaly míček z vlastní sítě. Vyrovnanou pasáž nakonec přetavili v branku hosté, Ježdíková proběhla hřiště a našla místo nad nohou Hodulíkové. Nakonec se dočkaly i olomoucké juniorky, když brankový účet otevřela střelou z před brankového prostoru Majerová.

K vyrovnání potřebovali domácí pouze jednu minutu druhé třetiny. Hodulíková chytila míček a poslala dlouhý výhoz na Zaoralovou, která její nabídky využila na jedničku a vyrovnala tím stav utkání. Na další góly se čekalo dlouhých patnáct minut. Nakonec to byly hráčky Tatranu, které toto mírové období porušily a dostaly se do vedení. Olomouc ale rychle odpověděla a do poslední periody se šlo za remízového stavu.

Z poslední třetiny nakonec odešly šťastnější hráčky soupeře. Tatran se dostal do dvoubrankového trháku, který se sice povedlo snížit v 57. minutě, ale minutu na to bylo skóre opět rozdílné o dva góly. Tři sekundy před koncem utkání kosmeticky upravila skóre Vaculová.

Komentář trenéra Ondřeje Čočka: „Utkání se hrálo ve vysokém tempu, soupeř má ve svém týmu mnoho mladých a kvalitních hráček. My se snažili, co to šlo, ale máme mladý tým a sráží nás naše chyby a psychika, na které potřebujeme zapracovat. Věřím ale, že jdeme správným směrem.“