Ženy náročné podmínky nepřekvapily, juniorky slavily dvojnásob!

Ženská složka měla opět nabitý víkend. Ženy v pozdních večerních hodinách vybojovaly důležitou výhru nad Libercem. Juniorky si ve dvoukole poradily jak s Brnem, tak s Židenicemi.

Ženy

Crazy girls FBC Liberec 3:6 FBS Olomouc

Brankový účet otevřela v páté minutě Lucie Cholinská, která vystihla rozehru soupeřek a z nekompromisní blízkosti pověsila míček pod břevno. Po inkasované brance začaly domácí hráčky vyvíjet větší tlak, ale srovnat nedokázaly. Naopak Olomouci se povedlo navýšit vedení. Cholinská přihrála na střed, míček se k ní vrátil po obranném zákroku hráčky Liberce, tak se s ním příliš nemazlila a poslala ho za záda domácí brankářky, 2:0.

Druhá třetina byla dlouho bezbranková, až ve 33. minutě rozvlnila síť liberecká Žapková. Na odpověď nečekali diváci na hale dlouho, hned z následujícího střídání se prosadila Barbora Suchánková a vrátila tak Olomouci vedení o dvě branky. Podobný scénář následoval o dvě minuty později. Nejdříve navýšila olomoucké vedení po dobré individuální akci Eva Řeháková, o chvíli později kontrovala druhou domácí brankou Žbánková. Domácí diváci se radovali ještě jednou, když se z úniku prosadila domácí Klubalová.

Ze startu poslední dvacetiminutovky dovršila hattrick Cholinská a utkání dokončila šestou olomouckou brankou Gabriela Vaculová.

Ženy čeká volný víkend, následně se představí 29.10. na domácí hale proti Bulldogs Brno

Pozápasový komentář trenéra Radka Řeháka:

“Měli jsme dobrý vstup do utkání. První třetinu jsme měli pod kontrolou, vstřelili jsme dva góly. Druhá třetina nám ale moc nevyšla, musel jsem holky trošku srovnat. Poslední dvacetiminutovka už byla zase lepší. Hráli jsme velmi pozdě po dlouhé cestě, takže to bylo náročnější. Teď máme dva týdny volno, pak nás čeká důležitý zápas s Bulldogs, který ukáže v jaké části tabulky se budeme pohybovat.”

Juniorky

FBS Olomouc 5:2 GC System Bulldogs Brno

Opatrnější první třetinu mohli sledovat diváci na Čajkaréně. První branka přišla v osmé minutě z holí domácích hráček, když se povedlo vypressovat rozehru Brna, které nakonec míček ztratilo a Nikola Krupičková se ze středu nemýlila a otevřela tak brankový účet.

Druhá třetina byla už o něco aktivnější. Brnu se povedlo po sedmi minutách srovnat. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho a brněnská Bolfová si srazila botou míček do vlastní branky. Vedení se povedlo navýšit ke konci třetiny, když se prosadila Kateřina Stoklásková.

Poslední část zachytila lépe Olomouc, když Nela Juráňová zastihla přihrávku soupeřky a sama před brankářkou měla dostatek času přesně zamířit.

FBS Olomouc 5:2 K1 Florbal Židenice GU19

Nedělní utkání začalo opět lépe pro domácí hráčky. Lucie Zaoralová se prosmýkla kolem obrany a zamířila přesně k zadní tyči. Srovnáno bylo po pěti minutách, když hostující hráčky využily rozehry z útočného rohu. Domácí si ke konci třetiny vzali vedení zpět, když se k dorážce dostala Hořčičková a nedala brankářce šanci.

Úvod druhé části patřil jednoznačně domácím. V úvodních čtyřech minutách vstřelili dvě branky. Nejdříve se prosadila Mrázková po skvělé akci Zaoralové a vedení navýšila po dobré souhře celého útoku Hořčičková.

Židenicím se povedlo snížit až ve 47. minutě zápasu, když se po vlastní střele dostala k dorážce Tučková a dala tak svému týmu naději. Ta vyprchala už o dvě minuty později, když se po dobré přihrávce Vaculové prosadila Veronika Mrázková.

Juniorky zapsaly šest bodů a v tabulce poskočily na šesté místo, další zápasy je čekají za 14 dní.