Výjezd se nevydařil, Horní Suchá vystavila Hanákům stopku. Junioři padli v Havířově

Uplynulý herní víkend bohužel nepřinesl dobré výsledky jak áčka mužského, tak juniorského. Muži v Divizi podlehli Horní Suché a ztratili tak sérii osmi výher v řadě. Junioři o gól podlehli Havířovu.

Muži

Vstup Hanáků do zápasu byl velice dobrý, už po třiceti dvou sekundách hry se prosadil z pravé strany střelou po zemi Jiří Novák. Ve druhé minutě přečíslení zakončil ránou do odkryté části Igor Macháček a povedený úvod završil v čase 04:34 Tomáš Jelínek z předbrankového prostoru. V sedmé minutě sice domácí snížili, Macháček ale bleskurychle odpověděl svou druhou trefou. V deváté minutě se Horní Suchá opět přiblížila, poslední slovo měli ale v první třetině přece jen Hanáci, přesněji Macháček, který střelou skoro z půlky hřiště zkompletoval hattrick.

Druhá třetina nabídla první gól až v polovině duelu. Po vyloučení Jana Kratochvila domácí využili přesilovou hru. V poslední minutě pak Suchá znovu snížila a do třetí periody se šlo za stavu 4:5. Už ve 42. minutě zvýšil Tomáš Jelínek dorážkou do odkryté branky, ale ještě v téže minutě FBS inkasoval. Domácímu týmu se podařilo vyrovnat v 50. minutě a o pět minut později vmést do branky z akce tři na jednoho poslední, vítězný gól.

„Chceme soupeři poděkovat za super zápas. Utkání se hrálo ve velkém tempu a z Horní Suché byla cítit zkušenost v podobě čtyř ex-havířovských hráčů s prvoligovými zkušenostmi. A i když jsme utkání nedotáhli do vítězného konce, pro naše mladé hráče to byla velká zkušenost. Teď se už musíme hlavně soustředit na další zápasy a vrátit se na vítěznou vlnu,“ sdělil po zápase vedoucí týmu Karel Stehlík.

Olomoučtí tak po prohře 6:7 zůstávají na druhém místě tabulky Divize E, ovšem se zápasem k dobru před ostatními týmy. Další střetnutí je čeká v pátek 25. listopadu od 20 hodin, kdy se doma utkají se Vsetínem. V neděli ještě doma od 18 hodin změří síly se Slováckem.

Junioři

Úvod duelu juniorů byl naopak velmi špatný. V první pětiminutovce inkasovali, v poslední minutě úvodního dějství už to bylo 2:0 pro domácí tým. Ten pokračoval v navyšování ve druhé části, kdy přidal dvě další branky. Hostům se konečně podařilo vsítit ve 49. minutě, když se prosadil Matěj Romanovský. O dvě minuty později snížil na 2:4 Matěj Ivo Pírek. Domácí ale znovu v 53. minutě navýšili a byl z toho gól vítězný, protože Olomouc se sice prosadila ještě dvakrát, a to z hokejek Pírka a Františka Kužela, ale dorovnat už nedokázala.

„Hodnocení dnešního utkání musíme rozdělit z našeho pohledu na dvě části. Do té doby, než jsme dali naši první branku, tak jsme absolutně nebyli ve hře. Od té vstřelené první branky jsme se dokázali zvednout a vrátit se zpět do hry. Bohužel toto přišlo příliš pozdě. I přesto musíme kluky pochválit za tento závěr. Je potřeba si to, jakým způsobem jsme fungovali, odnést do zbytku sezóny,“ okomentoval výkon juniorů trenér Daniel Tichý.

Juniorský tým FBS je po osmi zápasech poslední, s pouhými pěti body na kontě. Na nejbližšího soupeře z Náchodu ztrácí již pět bodů. Stejně jako muže budou i juniory čekat o víkendu dva zápasy. V sobotu 26. listopadu se v Maloměřicích utkají od 18 hodin s Hattrickem, o den později pak ve Zlíně s tamním týmem ve 3 hodiny odpoledne.