V posledním únorovém víkendu vyběhla na palubovky mládež

Tentokrát se do víkendových bojů zapojilo hned šest kategorií mimo ty elitní. Tři z nich byly kategorie elévské, zbytek si rozdělili dorostenci a starší žáci.

Dorostenci

Áčko se utkalo o víkendu se dvěma soupeři. Nejprve porazilo Otrokovice. Panthers sice skórovali jako první, ale pak už moc odporu nekladli. Samuel Strašil srovnal, Radim Bečica ještě v první části poslal svůj tým do vedení. Pak se postupně trefili Jakub Hoferek, Štěpán Mach, znovu Strašil a znovu Mach.

Méně úspěšní už dorostenci byli v duelu proti Šternberku. První třetina branky nepřinesla. Pak se trefami Macha a Horryho Olomouc dostala do vedení, ale soupeř ještě do konce zápasu otočil. Poslední gól vstřelil osm sekund před koncem a vyhrál 3:2.

Starší žáci A

Hlavní tým starších žáků hrál pouze jednou. Utkal se s Mohelnicí. V první třetině poslal FBS do vedení Strašil. Ten se pak trefil znovu v druhé části. Následoval ho Jan Borik, pak skóroval znovu Strašil. Mohelnice se ještě vzpamatovala, na konci druhé a na začátku třetí třetiny snížila. Olomouc jí ale nedala šanci dalšími góly Marka Opluštila a Jakuba Tomáška. Na konci pak soupeř ještě kosmeticky upravil na 3:6. Starší žáci tak momentálně suverénně vévodí tabulce své ligy s náskokem hned 13 bodů právě na druhou Mohelnici.

Starší žáci B

Rezervě starších žáků se zrovna moc nedařilo. Nejdříve poměřila síly s Uničovem. První třetina dopadla remízou 1:1. Pak se Olomouc díky brankám Michala Urbana, Adama Beneše a Tomáše Juříčka dostala do vedení 4:1, které soupeř do druhé sirény ještě o jednu trefu snížil. Přesně naopak ale dopadla poslední dvanáctiminutovka. Uničov navýšil třikrát a Beneš musel v devětadvacáté minutě zachraňovat alespoň remízu 5:5.

Béčko Mohelnice, které bylo tvořeno z velké části hráči hrající za Mohelnický A tým nedalo Olomouci šanci. V každé třetině navyšovalo svůj brankový účet. Nejdřív skórovalo jednou, v prostřední části dvakrát a v té poslední hned pětkrát. Andre David Grohman nakonec pouze kosmeticky upravil na 1:8.

Elévové 2013

Elévové 2013 posílení o velkou část z hráčů z přípravky se vydali na turnaj do Mohelnice. Tam se nejdříve utkali s Jeseníkem, který je ovšem porazil 14:7. Porazila je taky Mohelnice výsledkem 12:3. Nedobře skončil i zápas s Šumperkem, který ho ovládl 13:9. Nakonec si ale napravili chuť alespoň vysokým vítězstvím nad Playmakers z Prostějova 19:3.

Obrázek 1: Elévové posílení o kluky z přípravky v Mohelnici.

Elévové 2012

Starší z elévů hráli v Prostějově. Právě SK K2 porazili z úvodu 15:7. Následně těsně vyhráli při střeleckých hodech nad Hranicemi 18:17. S Litovlí se urodila remíza 12:12. Nakonec zase vyhráli vysoko, Lipníku nadělili dvacet branek při výsledku 20:6.

Obrázek 2: Starší elévové v Prostějově.

Elévky

V poměrně nevhodném termínu, první neděli jarních prázdnin, odehrály další turnaj elévky. Ten se konal v Olomouci. První tři stupně obsadily netradičně elévky FBS, a to vhledem k omluvě FBC Ostrava. Tým Ostravanek tak byl nahrazenou olomouckou modrou „rezervou“ a FBS Přerov zase doplněn dalšími třemi olomouckými florbalistkami. Vítězství v bratrovražedné bitvě modrého a druhového týmu FBS předznamenalo konečný výsledek, když oba celky porazily Vítkovice. Modrý tým pak postupně přehrál Přerov i Kopřivnici. Duhové Elévky s Přerovem prohrály a s Kopřivnicí remizovaly. Nakonec tak první příčku obsadil modrý tým, druhý skončil Přerov se třemi olomouckými elévkami a třetí pozici obsadily duhové elévky. Tento výsledek tak dokumentuje pozici olomouckých elévek v Moravskoslezském i Olomouckém kraji a jejich početně i výsledkově výjimečnou pozici.

Obrázek 3: Elévky na domácím turnaji.