V Hluku bylo zase veselo, Olomouc ale veze tři body. Hrálo také béčko

Deváté kolo Divize znamenalo pro Hanáky čtvrtý venkovní výjezd v řadě. FBS se utkalo s Hlukem, se kterým loni sehrálo dva velice vyrovnané zápasy, ve kterých padalo extrémní množství branek. Tentokrát tomu nebylo jinak. Šťastnějšími byli nakonec Hanáci, kteří vyhráli po deváté v řadě. Po třech týdnech si zahrálo také béčko, které jednou vyhrálo a jednou remizovalo.

FBK SPARTAK HLUK – FBS OLOMOUC 8:12

Branky: 14. Vojtěch Duda, 15. Marek Šimíček, 17. Vojtěch Duda, 18. Radim Zálešák, 34. Marek Šimíček, 35. Radim Zálešák, 50. Radim Zálešák, 56. Martin Krchňáček - 3. Igor Macháček, 6. Matěj Pecha, 15. Vít Friedl, 19. Igor Macháček, 25. Jakub Godla, 29. Tomáš Skoupil, 37. Igor Macháček, 40. Bohdan Kopelec, 44. Bohdan Kopelec, 52. Tomáš Skoupil, 54. Martin Ambrož, 59. Martin Ambrož
Zásahy brankářů: Erik Hauerland 28 - Martin Navrátil 25
Rozhodčí: David Zástřešek – David Lovas
Vyloučení: 8:5, využití: 2:4
Diváků: 126

Když se řekne Hluk, musí si olomoucký florbalový fanoušek vybavit minimálně dvě extrémně těsné a mnohobrankové zápasy z minulé sezóny. Tentokrát tomu nebylo jinak. Už ve druhé minutě Hanáci vstoupili do vedení zásluhou Igora Macháčka. O čtyři minuty později se po dobré akci dva na nikoho prosadil Matěj Pecha. Hluk pak dostal trest, hned po něm ale skóroval a o minutu a pět sekund později už vyrovnával na 2:2, čímž se vyrovnal počet branek za celé minulé utkání Olomouce v Orlové.

Ještě do pauzy se oba týmy prosadily dvakrát. Vít Friedl dostal FBS znovu do vedení, Hluk během 17. a 18. minuty otočil, ale Macháček se prosadil znovu, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 4:4. Vstup Olomouce do druhé periody byl velice dobrý, ta se totiž po gólech Jakuba Godly a Tomáše Skoupila znovu dostala do dvoubrankového vedení, ale i tentokrát Spartak dokázal vyrovnat, a opět to bylo dvěma góly během dvou minut. Hanáci si ale v závěru druhé třetiny pomohli dvěma přesilovkami, nejdřív zapsal hattrick Macháček, následně skóroval také Bohdan Kopelec.

Úvod třetího dějství přinesl další Kopelcovu trefu, která poprvé v zápase znamenala tříbrankové vedení FBS. Sudí pak vyloučili tři hráče najednou, Hluk vytěžil z přesilovky snížení, ale následně potrestal soupeřovo oslabení také Skoupil. Hluk se dostal už pouze k jednomu snížení, definitivní tečku dal zápasu svou brankou Martin Ambrož.

„Byl to velmi těžký zápas. Domácí byli velmi nebezpeční a my jsme nebyli důrazní v osobních soubojích, z čehož pramenilo mnoho zbytečných gólů. Doufám, že se poučíme, a v příštím zápase již předvedeme důraz hodný alespoň divize. Pozitivní bylo alespoň proměňování našich šancí. Musíme makat dál a příští týden se těšíme na horkou půdu v Novém Jičíně,“ okomentoval výkon svých svěřenců vedoucí týmu Karel Stehlík. Olomouc si po výsledku 12:8 připsala už devátou výhru v řadě a v divizní skupině E má již šestibodový náskok.

Další duel sehraje FBS v sobotu 11. listopadu v ABC Nový Jičín, kde se utká s tamním celkem Warriors Nový Jičín FBK Sršni B. Úvodní buly je naplánováno na 17:45.

Muži B

Béčko mělo po třítýdenní odmlce další dvě utkání. Nejprve poměřilo síly s Piranhou Přerov B. První třetina góly nenabídla. V té druhé skóroval Martin Willmann a Martin Czyž, čímž se Olomouc dostala do vedení 2:0. Na začátku třetí části Přerov snížil, ale po chvíli znovu navýšil Tomáš Hruška. Jenže pak přišlo vyloučení, které soupeř potrestal, a sedm sekund před koncem se prosadil ještě jednou, takže duel nakonec dopadl remízou 3:3.

Následovalo utkání s Mohelnicí B. Už během páté minuty se FBS prosadilo dvakrát, ale ještě v téže minutě skórovala i Mohelnice, a nakonec se šlo do kabin za vyrovnaného stavu 2:2. Druhá třetina přinesla druhou branku Tomáše Pírka v utkání, jinak žádný gól nepadl. Při pauze tak panovalo skóre 2:3. V poslední periodě Olomouc nastřílela dalších sedm branek, zatímco soupeř vsítil pouze jednu, a tak nakonec prohrál 3:10.

Béčko tak po šesti odehraných utkáních disponuje deseti body a v Olomoucké lize mužů je čtvrté. Na první Cannibals Lipník ztrácí pět bodů. Další dva zápasy si střihne v neděli 26. listopadu.