Tentokrát to nevyšlo, Olomouc doma prohrála s Tatranem 4:6

Rivalita mezi Olomoucí a Tatranem nabírá každou sezonou na obrátkách, jinak tomu nebude ani letos, protože i přes úvod sezony se týmy potkaly již potřetí, z toho dvakrát na Czech Open. Tentokrát bylo štěstí na straně pražského celku.

BOHEMSCA FBS Olomouc - Logisteed Tatran Střešovice 4:6

branky: 6. Denisa Hyršová, 28. Terezie Gálová, 49. Lucie Cholinská, 60. Lucie Cholinská - 4. Lucie Želízková, 5. Adéla Bořilová, 14. Pavlína Soukupová, 54. Barbora Husková, 56. Pavlína Soukupová, 59. Nikola Hermannová; rozhodčí: Tomáš Fuciman - Jan Galuszka; vyloučení: 0:3; využití: 0:0; diváků: 65; zásahy brankářů: Klára Hodulíková 19 - Veronika Novotná 14; po třetinách: 1:3, 1:0, 2:3

Světelná tabule na první číselnou změnu nečekala příliš dlouho, ve čtvrté minutě zápasu se dostal Tatran do vedení. Želízková naznačila střelu, zmátla obranu domácích a Hermannová si tak odskočila za osu a nikým nehlídaná vstřelila úvodní branku. Silný úvod Střešovic pokračoval, když se o minutu později prosadila střelou na zadní tyč Bořilová. Olomouc ale na první dvě branky dokázala zareagovat. Hyršová si naběhla pro přihrávku od Plankové a dostala Olomouc zpět do hry. Hosté však dvoubrankové vedení získali zpět ve 14. minutě, když se prosadila Soukupová.

Jako první se v druhé části zápasu prosadily domácí hráčky. Nejdříve si skvěle počínala Gálová, když prokličkovala obranou jako kužely a rozvlnila síť. Ačkoli si Tatran připsal více střeleckých pokusů, tak důrazná olomoucká obrana nedovolila soupeřkám opět odskočit.

Naopak se domácí fanoušci dočkali vyrovnání, olomoucká formace skvěle využila standardní situace z rohu a akci zakončila chladnokrevná Cholinská. Bohužel v poslední desetiminutovce skórovali pouze hosté. Nejdříve se téměř od poloviny prosadily Husková, následně chyby v rozehře využila Soukupová a zápas rozhodla minutu před koncem Hermannová. Cholinská sice dokázala ze své oblíbené pozice snížit na 4:6, to byl však stav konečný.