Starší žáci slaví! Dařilo se také kategoriím elévů

Poslední listopadový víkend přinesl mimo jiné taky několik mládežnických turnajů a zápasů. Dvakrát si zahrály dorostenky, čtyřikrát obě kategorie elévů. Starší žáci dosáhli parádních výsledků, béčko vyhrálo dvakrát. Áčko zvítězilo v duelu o všechno a těší se na společnou soutěž s Moravskoslezským krajem.

Starší žáci A

Áčko starších žáků hrálo v neděli poslední duel, ve kterém muselo bezpodmínečně vyhrát, pokud chtělo pomýšlet na postup do společné ligy s Moravskoslezským krajem. Utkání s Přerovem bylo náročné. První a druhá třetina dohromady přinesla pouze jednu branku, kterou zaznamenalo FBS. Přerov v třetí periodě srovnal. Olomoučtí museli zabrat, potřebovali nutně vyhrát. Skórovat se jim podařilo necelé dvě minuty před koncem a duel nakonec dotáhli do těsné výhry 2:1.

„Hráli jsme naprosto o všechno, museli jsme vyhrát, abychom splnili cíl a postoupili do společné soutěže. Klukům patří absolutorium, předvedli naprosto zodpovědný výkon, každý z nich ze sebe vydal sto procent. Jsme s ostatními trenéry na kluky hrdí. Byl to zápas, který byl těžký až do konce. Už jsme museli přemýšlet, jestli nepůjdeme do šesti, nebo jestli zaútočíme na gól při stavu pěti na pět. Nakonec jsme to urvali a jsme opravdu spokojení. Nyní budeme pracovat dále, víme totiž, co nás trápí. Jako například naše fyzická připravenost, ta není nejlepší. Na tom ale určitě zamakáme. Děkuji moc klukům, kteří předvedli skvělý výkon. Jedeme dále, ještě není konec,“ nešetřil po zápase chválou trenér Tomáš Skoupil.

Dorostenky

Dorostenky se vydaly v neděli na svůj čtvrtý letošní turnaj. Tentokrát měly na programu dvě utkání, síly poměřily s Šumperkem a Horní Suchou. Duel s Asperem začal velice špatně, soupeř šel do vedení už po čtyřiačtyřiceti sekundách. Olomouckým florbalistkám se povedlo vyrovnat ve druhé třetině, kdy ale záhy opět inkasovaly. V poslední periodě skórovaly brzo, další gól už diváci neviděli a týmy se rozešly smírně po remíze 2:2.

Brzký gól protivníka přišel i v utkání s Horní Suchou. Tehdy oponent vstoupil do vedení ve druhé mintuě zápasu. Hanačky ale srovnaly ještě v první třetině. Druhá perioda byla hodně nepovedená, protože se Suchá dostala dvěma brankami do náskoku, a po snížení Hanaček skórovala ještě jednou. Olomoučanky tak musely dotahovat, a to se jim taky povedlo. Necelé tři minuty do konce dotáhly skóre na 4:4. Jenže v poslední minutě neustály jeden ze soupeřových útoků a inkasovaly popáté, ve výsledku tak prohrály 4:5 a ani z druhého zápasu nevytěžily výhru.

„V obou utkáních se holky potýkaly se slabým pohybem bez míčku a zejména s obrovskou nedisciplinovaností, která nás stála cenné body. V úvodním zápase s Šumperkem jsme dostali gól hned v první minutě, následně zbytečně faulovali, hráli jsme třikrát oslabení a jen s vypětím sil udrželi remízu 2:2. Do druhého zápasu s Horní Suchou jsme nevstoupili o moc lépe, dostali jsme gól ve druhé minutě a následně se nechali třikrát vyloučit. Oslabení jsme odehráli dobře, dokonce jsme vstřelili gól, ale ve druhé třetině přišly další dvě vyloučení a ve třetí opět dvě a to už nešlo fyzicky, ani psychicky vydržet. Při powerplay v závěrečných minutách jsme sice dokázali vyrovnat, ale únava elitní pětky se projevila v posledních vteřinách, kdy se před naší brankou prosadila Zuzka Matuszynská a rozhodla o výhře Horní Suché. Turnaj bohužel potvrdil, že zaostáváme v kondici, rychlosti a už i technice, v čem naopak vynikáme je naivita v soubojích. Devět vyloučení ve dvou zápasech, jen sedm vstřelených branek, nulová aktivita v roli dva, chyby v obraně a zejména (ne)rychlost pohybu. Máme na čem pracovat,“ hodnotil turnaj trenér Ondřej Čoček.

Starší žáci B

Rezervní tým starších žáků si zahrál dvakrát. V obou duelech měřil síly s Prostějovem. Nejdříve s oddílem Yetti patřícím pod SK K2. To bylo dost jednoznačné utkání, což ukázala už první třetina, kterou Olomoučtí vyhráli poměrem 6:0. Nakonec zápas dovedli do vítězného konce při stavu 19:3. Zápas s Playmakers byl rozhodně vyrovnanější. Soupeř šel brzo do vedení, FBS ale postupně nasázelo do jeho branky čtyři góly, zápas otočilo a taky ho vyhrálo.

„Se ziskem šesti bodu jsme spokojeni. Byly to zápasy o nás, hráli jsme na balonku, zastříleli jsme si. Zdvižený palec bych viděl u našeho trestuhodného chování při speciálních formacích, tedy při přesilovkách a oslabeních. Turnaj ale hodnotíme pozitivně a odvážíme šest bodů,“ zhodnotil duely trenér Jan Minář.

Elévové 2013 a 2014

Po měsíční odmlce si zahráli starší elévové. Dva týdny na zápasy čekali také mladší elévové. Oba týmy se sjely na turnaj do Mohelnice. Tam se utkaly spolu, vítězně odkráčeli starší florbalisté, ale bylo to těsné utkání. Následně starší tým porazil Jeseník, Uničov i Mohelnici. Mladší elévové se pak utkali se stejnými týmy. Mohelnici a Uničov dokázali porazit také, podlehli akorát Jeseníku.