Skvělý týden pro ostatní kategorie. Vyhrály všechna utkání

Tento víkend se do bojů pustily tři kategorie mimo ty hlavní. Celkem to tedy bylo šest duelů, ze kterých olomoučtí hráči a hráčky vytěžili osmnáct bodů a všechny vyhráli. U dorostenek to bylo už po čtvrté v řadě.

Starší žáci

Tým starších žáků se dostal do zápasového vytížení v tomto víkendu poprvé za letošní sezónu. Nejprve si připsal hladkou výhru nad Tornády z Lutína. Tu řídil pětigólový Jakub Balner, který navíc také asistoval. Bodově se velice dařilo také Radimu Bečicovi, jenž zaznamenal 1+4. Olomoučtí soupeře pustili jen ke čtyřem střelám za celý zápas. Sami pálili čtyřiatřicetkrát, z čehož víc, než polovina skončila míčkem v síti. Zápas tak dopadl výsledkem 0:19 z pohledu domácích.

O něco lepší prověrku nabídl Olomouci Prostějov. I tak z toho ale nakonec byla demolice, přestože domácí SK K2 skóroval již v deváté sekundě. Olomoučtí ale otočili šesti brankami v řadě. Ve druhé třetině se domácí prosadili dvakrát, zatímco FBS čtyřikrát. A ta závěrečná už patřila hostům, kteří přidali dalších pět přesných tref a vyloupili soupeřův „pažit“ výsledkem 12:3.

Ženy B

Taktéž pro ženské béčko byly zápasy tohoto víkendu premiérovými. Ženy jely do Čeladné, kde sehrály duel s P.E.M.A Opava. Ta šla do vedení 2:0 už v čase 01:19. Následně se ale podařilo Hanačkám snížit a díky skvělé sekvenci v čase 20:16 – 22:16 stav překlopit. Stejný scénář následoval i u druhého týmu, který zvrátil skóre na 4:3. Olomoučanky si ale pomohly přesilovkou ke srovnání. To se podařilo Evě Stecové, která předvedla úžasný individuální výkon, protože si po vyrovnání připsala další dva góly a dala tak výsledku konečnou podobu 4:6.

Utkání proti kopřivnickým Vikings nabídlo změnu vedení hned třikrát. Jako první se prosadila znovu Stecová, na kterou ale soupeřky zareagovaly dvakrát během osmnácti sekund. Přesto se béčku podařilo srovnat a dvě a půl minuty před koncem rozhodnout. Olomoučanky vyhrály i druhé utkání, tentokrát poměrem 3:2.

Dorostenky

Vítězství proti ČPP Bystroň Group Ostrava se nerodilo hladko. Veronika Mrázková sice odšpuntovala skóre v čase 02:08, na další branku se ale čekalo až do šestadvacáté minuty. To se trefila stejná florbalistka. Pak už padlo několik branek v mnohem menších rozestupech. Třetí gól vstřelila Kateřina Stoklásková, Ostrava však ještě snížila na 2:3 tři a půl minuty před koncem. To bylo ale z jejího pohledu vše a duel tedy prohrála. Naopak mač s Šumperkem, který se také hrál v Ostravě, měl karty rozdané jasně. Olomouc se trefila třikrát, soupeř ani jednou a zápas tak dopadl výsledkem 0:3.