Šinclova čtyřgólová show pomohla FBS k šesté výhře v řadě

Šestý zápas, šestá výhra. Snový vstup olomouckého klubu do Národní ligy pokračuje. Hanáci tentokrát loupili v Tuřanech. Po pohárové výhře porazili TROOPERS i podruhé v sezoně. I díky čtyřem gólům Jiřího Šincla si tak připsali vysokou výhru a další tři body. Těch mají na kontě aktuálně už 18 a stále se tak drží na samotném čele ligy.

TROOPERS – FBS OLOMOUC 4:10 (1:5, 2:4, 1:1)
Branky: 12. Vojtěch Potáček, 29. Vojtěch Potáček, 37. Jan Kramář, 43. Vojtěch Potáček - 7. Jiří Šincl, 11. Jan Slaběňák, 15. Vojtěch Blana, 18. Kryštof Novák, 18. Jiří Šincl, 30. Tomáš Skoupil, 35. Jiří Šincl, 37. Robin Večeřa, 38. Jiří Šincl, 43. Tomáš Skoupil
Zásahy brankářů: Tomáš Ursacher 6, Filip Dvořák 4 - Patrik Antoniazi 23
Rozhodčí: Tomáš Fuciman – Pavel Urbánek
Vyloučení: 1:3; využití: 2:1
Diváci: 113

Zápas začal v režii Olomoučanů. Ti hned v první minutě prověřili soupeřova brankáře. Na první úspěšnou ránu opět nečekali dlouho. V průběhu sedmé minuty se po nedůrazu domácích v obraně a rychlém úniku prosadil Jiří Šincl. V čase 10:01 proběhla akce jako přes kopírák, domácí se nestihli vrátit, Blana vyslal jednoduchou nahrávkou do úniku Jana Slaběňáka, a ten už jednoduše skóroval do odkryté části branky TROOPERS.

Soupeř jen o 94 sekund později snížil, blýskl se pěkným gólem. Jenže Hanáci nenechali nic náhodě. V čase 14:44 využil přesilovou hru Vojtěch Blana. O necelé tři minuty později se prosadil do prázdné branky Kryštof Novák po nahrávce Večeři, a čtrnáct sekund po jeho brance už na 5:1 navyšoval znovu Jiří Šincl. Hanáci tak už po první periodě na palubovce v Tuřanech disponovali čtyřgólovým náskokem.

Ve druhé třetině musel za katr Pecha, který soupeři bránil ve hře. TROOPERS nabídnutou početní výhodu zužitkovali a přiblížili se Olomouci. Tu ale necelou minutu poté zase oddálil trefou krátce po rozehrávce standardky kapitán Tomáš Skoupil. V čase 34:36 propukla velká radost u Jiřího Šincla, který dokázal zkompletovat hattrick.

O chvíli později musel podruhé v zápase putovat na trestnou lavici Pecha, opět za stejný faul. A soupeř opět trestal. Hanáci ale dali na snížení soupeře rychle zapomenout. Jen 32 poté totiž svůj první míček dostal do sítě mladík Robin Večeřa, na jeho branku navázal už čtvrtou trefou fantastický Jiří Šincl. Po druhé třetině tak Olomoučtí vedli o šest gólů a kráčeli si za dalším vítězstvím. Navíc byli extrémně efektivní, když využili hned čtyři ze svých sedmi střel, které za druhou dvacetiminutovku vyprodukovali.

Do posledního dějství poslali TROOPERS nového brankáře. Domácí celek v čase 42:11 vsítil čtvrtou branku, ale deset sekund po rozehrávce se znovu radovali Hanáci, podruhé v duelu úspěšně pálil Tomáš Skoupil. Další branka už nepadla, i přestože TROOPERS ještě sehráli jednu početní výhodu. Olomouc si tak z Tuřan odvezla výhru 10:4.

„Do utkání jsme nenaskočili nejlíp, byly tam situace, které jsme nevyhodnocovali úplně dobře. Soupeř na nás vlétl, to jsme očekávali. Postupně jsme se do zápasu dostávali, dvakrát jsme utekli. Protivník nám nabízel docela dost protiútoků, které jsme dnes využívali. Konečně se to dařilo, co se týče protiútoků, tak to bylo zatím nejlépe odehrané utkání. Zápas byl celou dobu pod kontrolou, podržel nás i skvělý gólman,“ hodnotil zápas trenér Lukáš Kočiřík. „Myslím, že jsme byli v útoku všichni velmi efektivní. Z šesti gólů naší lajny bylo pět až do kuchyně. Naší lajně bych vysekl poklonu, co se týče útoku. Dozadu máme na čem pracovat. Jsme ale spokojeni,“ doplnil ho nejlepší hráč utkání Jiří Šincl.

Další zápas čeká FBS v neděli 27. října. V rámci sedmého kola Národní ligy poměří Olomouc své síly se zlínskými Lions. Duel se odehraje v SH Čajkaréna, úvodní buly je naplánováno na 18:00.