Série pravdy začíná! Muže čekají první dva zápasy play-up

Základní část je minulostí a s nadsázkou můžeme říct, že je dávno zapomenuta. Všechna pozornost se nyní schyluje na dva nadcházející víkendy, které jsou pro Divizi ve znamení bojů o postup. Na ty se chystají také Olomoučtí, kteří se střetnou s Blanskem.

FBK Atlas Blansko, to je tým, proti kterému se FBS Olomouc postaví v play-up. A nebude to žádná procházka růžovou zahradou. Blanenští byli jasným suverénem letošní Divize, tedy přesněji skupiny D. Tu naprosto jasně vyhráli. Po dvaadvaceti zápasech skončili s dvaašedesáti body na první příčce. Bodový náskok na druhou Litomyšl a třetí Mohelnici činil patnáct, respektive šestnáct bodů.

Atlas za celý ročník zaznamenal pouze jedinou prohru. V osmnáctém kole podlehl právě Mohelnici, která otočila duel a vyhrála 6:5. Kromě jednoho dalšího střetnutí, ve kterém vyhrál až po šedesáti minutách, zvítězil tým ve dvaceti utkáních hned po základní hrací době.

Klub nastřílel neuvěřitelných 240 branek, což je o 80 více, než nastřádala druhá Litomyšl. Dostal jich pouze 115, což činí neuvěřitelný brankový rozdíl +125. Kromě výher, vstřelených gólů a brankového rozdílu bylo Blansko nejlepší také v úspěšnosti střelby (34,14 %). Mělo také druhé nejlepší oslabení (40,43 %).

V týmů má vítěz skupiny D několik silných individualit. Například Lukáš Kučera ovládl kanadské bodování ligy se 110 body, zatímco jeho spoluhráč Vojtěch Fedra měl pouze o bod méně. Logicky pak oba zmínění hráči byli na prvních dvou příčkách v kolonce nejlepší střelců a asistentů. Také oba shodně vstřelili sedm branek v přesilovkách.

Co se týče brankářů, spoléhá Blansko na dvojici David Tenora – Jan Opletal. Oba odchytali přes 600 minut. Tenora se pyšní úspěšností 84,9 %, zatímco jeho kolega má úspěšnost 82,84 %, přičemž odchytal o pětatřicet minut více.

Série o postup se hraje na tři vítězná utkání. Začíná se v Blansku, které bylo ve své skupině tabulkově lépe postaveno. První duel je na programu v sobotu 25. února od 20:00, o den později se od 17:00 odehraje druhé utkání. Následně se série přesune do Olomouce. Třetí zápas je na programu v sobotu 4. března od 13:30. Další dva mače jsou již otázkou. Pokud by v prvních třech duelech ani jeden z týmů nezaznamenal tři vítězství, připadají v úvahu ještě další dva termíny, a to neděle 5. března, kdy by se od 16:00 hrálo v Olomouci, případně středa 8. března od 20:30 v Blansku.