Senzační víkend! Muži si zajistili play-up, vyhráli také junioři

Těsný duel měl šťastný konec. Muži porazili po druhé v sezóně Šternberk a tři kola před koncem si zajistili postup do play-up. Zadařilo se konečně také juniorům, kteří prolomili osm zápasů trvající sérii proher.

Muži

Duel se Šternberkem začal parádně. Igor Macháček tentokrát rozbalil svou show už dvaadvacet sekund po startu a poslal Olomouc do vedení. A do konce páté minuty se mu podařilo skórovat ještě jednou. Nedlouho poté ale Šternberk i přes herní převahu soupeře snížil. FBS ale potvrdil skvělou první třetinu ještě dvěma brankami. V jedenácté minutě zkompletoval hattrick Macháček, v devatenácté se trefil Jan Kopecký.

Druhá perioda začala rychlým snížením domácích. Na tuto branku ale odpověděl Kopecký a Olomouc vedla už 5:2. Během šestatřicáté minuty pak padly dva góly, které dělilo jen třináct sekund. Prosadil se Vojtěch Krhovják a Roman Fiala z týmu soupeře. Poslední dějství nabídlo hned z úvodu dvě vyloučení a jeden osobní trest na soupeřově straně. I tak ale Šternberk snížil. V čase 55:45 už domácí mazali manko na rozdíl jediné branky. Olomoučtí ale srovnání nepovolili a pohlídali si těsné vítězství.

„Pozitivní jsou dnes tři body, jinak jsme si to ale přes dobrý vstup do zápasu zbytečně svými chybami zkomplikovali. Každopádně soupeř předvedl dobrý výkon a zaslouží si setrvání v Divizi. Přeji hodně štěstí v bojích o udržení,“ sdělil po duelu asistent trenéra Tomáš Hruška. Olomouc si těmito třemi body zajistila postup do bojů o vyšší ligu!

Junioři

Tým čekal zápas s Hradcem Králové. S tím se junioři setkali docela nedávno, ale duel skončil jejich prohrou 6:9. Tentokrát tomu bylo jinak. Domácí byli od začátku lepším celkem. Tomáš Jelínek poslal Olomouc v sedmé minutě do vedení a další brankou ho v devatenácté minutě navýšil. Druhá třetina pak byla přestřelkou, na 3:0 zvýšil jiný z Tomášů, Macák, jenže o chvíli později se poprvé prosadil i Hradec.

Do konce druhé části pak padly ještě tři branky. Za Olomouc se trefil Matěj Pecha, hattrick zkompletoval Jelínek. Mezitím skóroval i soupeř. Vstup do posledního dějství byl ale snový. Nejdříve vsítil Tomáš Štrbák, po něm se prosadil Kryštof Brzobohatý a následně také Jan Kašpar. Neproměněné trestné střílení mohlo mrzet Matěje Pechu, ale Hradec už se do konce zápasu zmohl jen k jednomu vstřelenému gólu. Na konečných 9:3 pak uzavřel Petr Sova.

„Tohle jsme už potřebovali jako sůl. Sehráli jsme obrovské množství vyrovnaných zápasů, kdy jsme ale vždy byli poraženým celkem. Dneska plnili kluci gameplan téměř po celý zápas dokonale a zaslouženě vybojovali první domácí body! Opět se ukazuje, že liga je vyrovnaná, a i přes poslední místo v ní máme důstojnou roli,“ shrnul šťastně duel trenér Tomáš Hruška. Olomoučtí junioři tak konečně přetrhli osm zápasů dlouhou sérii proher.