Sedmnácté kolo Divize: Čajkaréna přivítá Vsetín

V páteční předehrávce sedmnáctého kola divizní skupiny E se do Olomouce dostaví Vsetín. Muži ho minule přestříleli výsledkem 9:6. Dokáží doma vyhrát také a naladit se zpět na vítěznou vlnu, kterou jim naposledy překazila Horní Suchá?

Vsetínskému týmu se moc nedaří. Po deseti odehraných zápasech má na kontě jen deset bodů. Kvůli tomu je v lize až na deváté pozici, pod ním jsou už jen týmy Šternberka, Uničova a Krnova. V posledních pěti zápasech navíc vyhrál jen jediné utkání, když porazil právě Uničov venku výsledkem 10:6.

V individuálních statistikách se Vsetín nějak nevyjímá. Tým spoléhá na brankáře Jakuba Tománka, který už odchytal 502 minut, což je v rámci ligy třetí nejvyšší číslo. Co se týče bodování, nejvíc kanadských bodů nastřádal Ivan Zajíc (29), stejný hráč dosáhl také největšího počtu branek (17). V týmových statistikách je Vsetín na třetím místě v úspěšnosti střelby. 23,16 % jeho střel totiž dopadne gólem. Taky ho doma žene průměrně třetí největší počet diváků (78).

Naposledy, když se tyto dva týmy setkaly, byla z toho dobrá přestřelka. Olomouc šla do vedení, ve dvanácté minutě soupeř srovnal. Jen osm sekund poté už ale Hanáci znovu skórovali. Postupně odskočili na stav 6:2 a poté 8:3. Valaši ještě dokázali v závěru třemi góly kosmeticky upravit, za Olomouc se naposledy trefil Fratišek Kužel a zápas skončil 9:6.

Hanáci se po poslední prohře s Horní Suchou tabulkou nepropadli a zůstali druzí. Na kontě mají devětadvacet bodů, které nastřádali ve dvanácti zápasech. Na lídra ze Zlína ztrácí jen dva body, Lions ale mají utkání k dobru. Úvodní buly duelu se Vsetínem je naplánováno na pátek 25. listopadu 20:00.