Sedmé kolo divize: Hanáci vyráží na Valašsko

Sedmé divizní kolo skupiny E přinese další souboj olomouckých mužů, kteří se tentokrát utkají se Vsetínem. Loni ho dvakrát porazili, dokážou na to navázat i letos? Duel startuje v neděli 23. října v 18 hodin.

Vsetínský loňský ročník nedopadl žádným výrazným úspěchem. Valaši skončili na deváté pozici, ve dvaadvaceti zápasech nastřádali pouze šestadvacet bodů. Za nimi skončil už jen Prostějov, Domaslavice a Frenštát pod Radhoštěm. Ani výrazných individualit vloni Vsetín moc neměl.

Ve vzájemných duelech Olomouc dvakrát vyhrála. Poprvé soupeře rozdrtila 12:3, a to hlavně díky výrazné druhé třetině, který dopadla výsledkem 7:2 pro FBS. Druhé utkání už bylo vyrovnanější, skončilo 4:8, opět vítězně pro Hanáky. A opět rozhodla druhá třetina. Ta první totiž dopadla výsledkem 1:1, třetí výsledkem 2:2, ale ve druhé Olomoučtí vsítili pětkrát a inkasovali pouze jednou.

Letos je klub zatím v lize na sedmé pozici. Odehrál o jeden zápas méně než většina ostatních týmů. Vsetínský mančaft v pěti duelech dokázal nastřádat sedm bodů. Naposledy vyhrál 10:8 na půdě Slovácka. Tomu ale předcházela třízápasová série proher.

Olomouc je v tabulce čtvrtá. Nyní táhne třízápasovou výherní šňůru, naposledy porazila 10:8 Spartak Hluk. V tabulce má čtrnáct bodů a je na čtvrté pozici. Na první Zlín ztrácí čtyři body a její brankový rozdíl činí +24, což je druhé nejlepší číslo v rámci ligy.