Sedmá výhra v řadě! Muži vybojovali tři body v Uherském Hradišti

V sedmém kole Divize E se Hanáci vydali na další venkovní duel. Přestože to v Uherském Hradišti nešlo úplně hladce, Olomoučtí florbalisté to zvládli a vyhráli podruhé v řadě venku stejným výsledkem. V soutěži stále neztratili ani bod a jsou první.

FBC SLOVÁCKO – FBS OLOMOUC 5:8

Branky: 25. Jiří Chromek, 27. Lukáš Blizňák, 40. Lukáš Blizňák, 42. Jiří Chromek, 51. Jiří Chromek - 7. Tomáš Jelínek, 9. Bohdan Kopelec, 13. Tomáš Jelínek, 16. Martin Ambrož, 37. Vojtěch Bistrý, 49. Martin Ambrož, 56. Tomáš Jelínek, 59. Vojtěch Bistrý
Rozhodčí: Vladislav Tuček – Tomáš Kašík
Vyloučení: 3:4, využití: 1:0
Diváci: 91

Zápas začal z olomoucké strany vyloučením Matěje Pechy. To ale Hanáci ustáli bez inkasované branky a po chvíli se už sami poprvé prosadili. V sedmé minutě otevřel skóre Tomáš Jelínek, o chvíli později se prosadil také Bohdan Kopelec. Povedenou periodu podtrhl Jelínek druhým gólem, a ještě do pauzy se prosadil také Martin Ambrož.

Druhá třetina se naopak nevyvedla vůbec. Z počátku byl vyloučen za nedovolené vrážení Tomáš Skoupil, toto vyloučení už domácí dokázali potrestat. O chvíli později snížili znovu. Olomouc pak neproměnila vlastní přesilovku a měla štěstí, že se Lukáš Bližňák ze soupeřova týmu neprosadil z trestného střílení. Následně byl za hru na zemi na dvě minuty vyloučen Vojtěch Krhovják, ale Hanáci tentokrát neinkasovali a po návratu do plného počtu skórovali z hole Vojtěcha Bistrého. Jenže Slovácko v poslední minutě přece jen ještě jednou snížilo.

Závěrečná perioda byla vyostřená. Po necelých dvou minutách se domácí přiblížili na rozdíl jediné branky. Pak sudí vyhodil rovnou tři hráče zároveň. Olomouc se trochu uklidnila druhou trefou Ambrože ve 49. minutě, v 51. už ale znovu slavili domácí. Definitivní pojistku přinesla až poslední pětiminutovka, ve které dokázal hattrick zkompletovat Jelínek a druhý gól si připsal také Bistrý. FBS tak vyhrálo podruhé v řadě na venkovní palubovce 8:5.

„Utrpěli jsme vítězství. Máme tři body, ale tím končí seznam pozitiv, které jsme v tomto zápasu předvedli. Byl to náš nejhorší výkon v sezóně. Doufám, že se na to naši kluci podívají se sebereflexí a vezmou si z toho poučení,“ kriticky hodnotil duel vedoucí týmu Karel Stehlík.

Další duel sehraje FBS v neděli 29. října v SH Gymnázium Orlová. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.