Sedmá výhra v řadě! Muži si poradili i v Krnově. Zato junioři nadále strádají

Úctyhodná série mužského A týmu pokračuje. Rozjetou Olomouc nezastavil ani domácí Krnov v rámci devátého kola. FBS tak nadále drží první příčku. Naopak juniorský tým zaostává a po prohře s Hradcem Králové je v lize zatím jasně nejhorší.

Muži

Desátý zápas olomouckého týmu v letošním ročníku Divize E nezačal pro hosty nejlépe. Krnov totiž jako první otevřel skóre, a to už v čase 06:40. Naštěstí se ale Olomouci už o třiatřicet sekund později podařilo srovnat, když se trefil Tomáš Štrbák. Krnov pak šel ve třinácté minutě znovu do vedení díky přesilové hře, jenže kombinaci hostů nedlouho potom zakončil Jan Kratochvil a jen dvaatřicet sekund poté se prosadil ještě Vít Friedl. Do konce třetiny skóroval ještě Igor Macháček.

Druhé dějství nabídlo první branku po osmi minutách, když se trefil Tomáš Skoupil. Ta byla velmi důležitá, protože Orca využila v polovině utkání další početní výhodu a následně snížila už na rozdíl jediné branky. Ve čase 36:36 ale znovu navyšoval FBS, přesněji Bohdan Kopelec, a to už na 6:4.

V poslední části se góly začaly sypat hned po startu. Jaromír Filip znovu snížil na rozdíl jedné přesné trefy, ale pro Krnov to byl taky poslední gól duelu. Do padesáté minuty se prosadili ještě Jiří Novák a Tomáš Jelínek, necelé tři minuty před koncem to stihl ještě podruhé Skoupil a usměrnil tak výsledek na konečných 5:10 z pohledu domácích.

„Dnes to byl překvapivě těžký zápas, kdy nám Krnov ukázal, že v této lize se musí počítat i s ním. Dlouho to bylo velmi těsné. Naštěstí si v třetí třetině kluci vzpomněli na výkony z minulých zápasů. Příští týden nás čeká Třinec a celá rodina mužů FBS je nachystaná před domácím publikem nechat na palubovce opět vše,“ okomentoval mač vedoucí týmu Tomáš Hruška. Zápas se Slezany se odehraje v neděli 13. listopadu od 18 hodin v Čajkaréně.

Junioři

Juniorský tým vkročil do utkání s Hradcem velmi špatně. Soupeř totiž vsítil již po osmadvaceti sekundách. Do konce první třetiny pak sice srovnal František Kužel, ale v poslední minutě šli domácí znovu do vedení. Začátek druhého dějství byl naopak skvělý. Trefili se postupně Petr Sova, Matěj Romanovský a Martin Mikolajek. I po snížení soupeře se znovu dokázal prosadit Kužel a tři minuty před koncem prostřední části Olomoučtí vedli o dva góly. Jenže ještě do pauzy dvakrát inkasovali. V poslední periodě se pak sice ještě jednou trefil Sova i Kužel, který tak zkompletoval hattrick, ale soupeř vstřelil ještě pět gólů a vyhrál 10:7.

Další utkání čeká juniorské áčko v sobotu 12. listopadu, kdy se utká s Náchodem.