S Hlukem to bylo opět o píď, muži ale tři body přidali

První zápas v roce 2023 mužské áčko zvládlo a připsalo si tak první letošní tři body. Duel s Hlukem byl znovu velice vyrovnaný a skončil ještě těsnějším výsledkem než minule.

V říjnovém utkání na hřišti soupeře nakonec zvítězil FBS po výhře 10:8. V nynější odvetě v Čajkaréně skončil duel téměř stejným výsledkem. Opět to byla kanonáda, a to z obou stran. Hluk otevřel skóre v poslední sekundě první třetiny. Olomouci se ale v té druhé podařilo rychle otočit. Míček do branky poslal ve 24. minutě Igor Macháček. Ještě do poloviny utkání pak přetočil stav David Kotek. V prvních třiceti minutách tedy padly pouze tři branky, jenže pak se začaly dít věci.

Hluk nejdříve ve 31. minutě dokázal srovnat, o čtyřiatřicet sekund později se znovu dostal do vedení. Po necelé minutě pak vsítil Jan Kopecký, na jeho branku ale soupeř odpověděl už po dalších šestnácti sekundách. V brance Olomouce se pak vystřídali brankáři, hájit svatyni nastoupil Martin Navrátil. Další dva góly padly ve 37. minutě, kdy se nejprve soupeř dostal do vedení 5:3, ale Tomáš Skoupil rychle zase snížil. Ve 39. minutě se mu podařilo vyrovnat, ale Hluk se stejně ještě jednou prosadil a do třetí třetiny tak šel v jednobrankovém náskoku.

Už ve 44. minutě Hluk opět odskočil do dvoubrankového vedení, které pak sice zmírnil Kopecký, ale hosté si ho o jednadvacet sekund později vzali zase zpět. Až poslední osmiminutovka konečně patřila domácím. V 54. minutě se totiž potřetí prosadil Kopecký, o čtyři minuty později zkompletoval Hattrick i Skoupil. Rozhodující branka přišla nakonec až dvacet šest sekund před koncem. Macháček proměnil přesilovou hru a rozhodl tak duel ve prospěch svého týmu.

„Pozitivní na dnešku je, že jsme dokázali vstřelit devět gólů, a že jsme ukázali obrovský morál a šli jsme si pro výhru. Hrůzostrašné ale je, kolik jsme vyprodukovali chyb a z toho kolik gólů jsme dostali. Hluk hrál velice dobře a dnes by si zasloužil minimálně bod. My musíme ještě více máknout, abychom zvládli klíčové 4 zápasy do konce základní části,“ sdělil po zápase trenér Tomáš Hruška.

Olomouc v tabulce nadále drží první příčku se čtyřiačtyřiceti body. Na druhý Zlín, který ovšem odehrál o čtyři duely méně, má nyní sedmibodový náskok. Další duel sehraje FBS až v sobotu 21. ledna, kdy vyjede do Šternberka.