Rozloučení se základní částí. Muži vítězně, junioři s hořkostí

Se základní částí se o víkendu rozloučily dvě elitní kategorie. Zatímco muži v posledním utkání přetlačili Orlovou, junioři si bohužel připsali dvě vyšší prohry, a to s brněnským Hummelem a se Zlínem.

Muži

Áčko do posledního duelu vstoupilo dobře. Už v šesté minutě otevřel skóre Vít Friedl. Pak se ale prosadila Orlová, a to hned dvakrát. Do konce periody tak stihla vývoj otočit. Oba góly zaznamenala v přesilovkách. Nedisciplinovanost Olomouce pokračovala i v následující dvacetiminutovce. Naštěstí přesilovku soupeř nevyužil a Friedlovi se pak povedlo srovnat. Další početní výhodu už soupeř potrestal, ale fantastický Friedl jen minutu a půl poté opět nastavil zápasu remízový stav. Půl minuty před koncem ještě poslal Olomouc do vedení Karel Skupník.

Prvních deset minut poslední třetiny byl boj. Olomouc měla několik šancí, ovšem neproměnila je. Druhá desetiminutovka už ale byla o něčem jiném. Nejdříve se prosadil Jiří Novák. V pětapadesáté minutě zvyšoval už na 6:3 David Kotek, a ještě ve stejné minutě se trefil i Vojta Krhovják. V další minutě přišel další gól, který zaznamenal Jan Kopecký. Přestože Hanáci do konce ještě dvakrát inkasovali, na jejich vítězství to už nic nezměnilo. Orlová se tak rozloučila s letošním ročníkem prohrou 5:8, Hanáci se vítězstvím naladili na play-up souboje s Blanskem.

„Zápas v Orlové jsme zvládli velice dobře, pokud jde o vyrovnanou partii. Soupeř se nedokázal prosadit ani jednou, my osmkrát. Na druhou stranu jsme dostali pět gólů ze sedmi oslabení, což je naprostá šílenost. Do play-up se musíme jednak vyvarovat zbytečným faulům a zároveň ještě zapracovat na oslabení. V týmu je každopádně velká pohoda a všichni se nesmírně těší na boje o postup do Národní ligy,“ sdělil po duelu trenér Tomáš Hruška.

FBS tak skončil po základní části na třetí pozici s třiapadesáti body. Jen o bod mu uniklo druhé místo, které nakonec obsadil Třinec. Tabulku ovládl Zlín s padesáti sedmi body. V play-up Hanákům zkříží cestu tým Blanska, který vyhrál divizní skupinu D.

Junioři

Junioři sehráli za víkend dvě utkání. Nejprve poměřili síly s Hummelem Hattrick Brno. Brněnští ale v úvodních deseti minutách hned třikrát skórovali. V průběhu jedenácté minuty konečně kontrovali taky Olomoučtí, když se prosadil Tomáš Jelínek, ale jen osmnáct sekund poté znovu inkasovali. V druhé třetině opět Hummel dvakrát navýšil, což se mu povedlo také v poslední části. Druhý gól Olomouce přidal Tomáš Štrbák, Hanáci tak podlehli 2:8.

A nezadařilo se ani v následném duelu proti Zlínu. Zde už první třetina skončila výsledkem 4:1 pro soupeře, který je letos v lize suverénní. Lions si došli pro vysoké vítězství 13:3 a naladili se tak na play-off. Olomouc bohužel letošní ročník zakončila na posledním místě.