První výjezd dopadl vítězstvím. Hanáci mají tři body i z venku

Los druhého kola Divize E svedl do vzájemného měření sil domácí Mohelnici a FBS. Olomouc soupeře i přes ne zrovna povedenou úvodní třetinu nakonec hladce přehrála a odvezla si domů první venkovní výhru letošní ligové sezóny.

FBC MOHELNICE – FBS OLOMOUC 2:7

Branky: 4. Tomáš Šalda, 15. Jan Procházka - 9. Tomáš Jelínek, 10. Tomáš Skoupil, 23. Tomáš Jelínek, 27. Jan Kratochvil, 30. Tomáš Jelínek, 43. Ondřej Husák, 58. Ladislav Vašák
Zásahy brankářů: Jan Hublar 7, Jan Hampl 7 - Patrik Antoniazi 15
Rozhodčí: Stanislav Kosek – Jaromír Kubáč
Vyloučení: 3:2 + Tomáš Štrbák osobní trest
Využití: 1:1
Diváci: 97

Vstup do zápasu přitom nebyl ze strany FBS vůbec dobrý. Jan Kratochvil fauloval na konci třetí minuty a soupeř dokázal v polovině početní výhody tento faul potrestat. Nádherná rána do šibenice poslala Mohelnici do vedení. Hra poté nabrala na tempu, Olomouc nemusela na vyrovnání dlouho čekat. Únik Matěje Pechy zlákal většinu obránců domácího celku, Pecha pak naservíroval míček úplně volnému Tomáši Jelínkovi, který střelou z první vyrovnal.

O minutu a pár sekund později už Olomoučtí slavili druhou trefu. Tentokrát to byl kapitán Tomáš Skoupil, který na sebe navázal dva hráče, ale i tak dokázal vystřelit mimo dosah gólmana. Stále to ale nebylo vše. Do pauzy totiž ještě jednou udeřili domácí, a to po pěkné akci zakončené střelou pod víko.

Druhá perioda už ale byla o něčem úplně jiném. Už po dvou minutách zvýšil znovu Jelínek, který od mantinelu trefil prostor u přední tyče. O chvíli později si branku připsal také Jan Kratochvil. A ještě předtím, než se čas utkání přehoupl do své druhé poloviny, zkompletoval v přesilovce hattrick Jelínek. Olomoučtí pak ještě dvakrát navýšili ve třetí třetině zásluhou Víta Friedla a Ladislava Vašáka. Po výhře 7:2 si domů vezeme tři body!

„Dnes to byl poprvé výkon, který chceme letos předvádět. Zodpovědná hra dozadu, sebedůvěra a pohyb dopředu. Možná je to také tím, že Mohelnice byla dnes ochotná hrát florbal, a ne bránit v pěti lidech. Divákům se muselo utkání líbit. Za nás pozitivní tři body,“ okomentoval duel vedoucí týmu Daniel Tichý.

Další duel sehraje FBS v neděli 24. září v Čajkaréně, kam přijede tým PASKOV SAURIANS. Úvodní buly je naplánováno na 18:30.