První krok úspěšně zvládnut! Hanáci si připsali v play-up první vítězství

Očekávané play-up je konečně tady. Olomoučtí florbalisté do nej vykročili pravou nohou, sobotní utkání zvládli. S přehledem vyhráli a zapsali si úvodní výhru v sérii hrané na 3 vítězné duely.

FBS OLOMOUC – FTC VYSOKÉ MÝTO 9:3 (2:1, 2:1, 5:1)

Branky: 6. Igor Macháček, 15. Bohdan Kopelec, 23. Igor Macháček, 34. Jiří Novák, 42. Bohdan Kopelec, 45. Vít Friedl, 51. Tomáš Jelínek, 57. Jiří Novák, 60. Jiří Novák - 20. Adam Kobr, 30. Vojtěch Novák, 51. Lukáš Rolenec
Zásahy brankářů: Patrik Antoniazi 26 - Adam Rozlivka 17, Jiří Pokorný 2
Rozhodčí: Stanislav Kosek – Jaromír Kubáč
Vyloučení: 1:0, využití: 0:0
Diváci: 124

Úvodní zápas série druhého kola play-up začal aktivnější hrou Vysokého Mýta, které se dostalo hned ke dvěma střelám během prvních minut, ale s nimi si poradil Patrik Antoniazi. Iniciativu poté převzala Olomouc. Tomáš Jelínek vypálil, jeho střelu pak do branky dorazil Igor Macháček, který tak otevřel střeleckou listinu duelu.

Vysoké Mýto pak pásmo zavřelo a soupeře nechtělo na svou polovinu pustit, naopak samo opět párkrát vyzkoušelo pozornost olomouckého brankáře a to hlavně v přesilovce, kterou mu Hanáci nabídli. Domácí si ale početní nevýhodu dokázali poctivě odbránit a nedlouho poté dokonce sami skórovali. Do dvoubrankového vedení poslal FBS Bohdan Kopelec. Ten se pak mohl prosadit ještě jednou, ale trefil pouze tyčku.

I protivník o sobě ale ještě v první třetině dal vědět. A bylo to pouze osm sekund před odchodem do kabin. Vysoké Mýto sehrálo kombinaci, kterou jeho hráč Adam Kobr zakončil střelou přímo pod víko. Olomoučtí se ale opět uklidnili brzkou brankou v další periodě. Jelínek připravil parádní pozici pro Macháčka, který si připsal druhou trefu v zápase. Hosté si však tentokrát s odpovědí nedali tak na čas. Přesně v tu chvíli, kdy časomíra ukazovala čas 29:29, dokázal do branky dostat míče Vojtěch Novák.

Olomouc ale znovu dokázala navýšit, a to ještě v rámci prostředního dějství. První vryp do pažby zaznamenal Jiří Novák a vzhledem k tomu, že se po zbývajících šest minut skóre už nezměnilo, odešli domácí do kabin s náskokem už o dvě branky. Po návratu vyhráli i třetí úvodní buly a slavili tentokrát už ve druhé minutě třetiny, respektive v čase 41:00, kdy se podruhé trefil Bohdan Kopelec.

O pět minut později Vít Friedl dokázal uklidit dorážkou střelu Jiřího Dolejšího a Hanáci se mohli hodně uklidnit. Nerozházelo je ani třetí snížení soupeře v zápase, které přišlo z florbalky Lukáše Rolenece v čase 50:50. Byla to ale zároveň poslední trefa Vysokého Mýta. Od té doby už skórovali pouze Hanáci. Trefil se Jelínek, a následně ještě dvakrát Novák.

„Na začátku utkání byla vidět nervozita z důležitosti celé série. Soupeř si v první třetině dokázal i několik šancí vytvořit, ale produktivnější v této části jsme byli my. Ve druhé třetině nás trápilo velké množství ztrát. Poté to bylo jenom lepší. Těší nás, že jsme urvali první bod v sérii na svou stranu," komentoval výkon týmu vedoucí týmu Daniel Tichý. Olomouc se tak po výhře 9:3 ujala v sérii vedení 1:0.

Druhý zápas je na programu už zítra, v neděli 10. března. Hraje se opět v Čajkaréně, tentokrát od 15 hodin. Srdečně zveme všechny fanoušky, aby se přišli podívat, a podpořit náš klub v dalším extrémně důležitém utkání!