Premiéra na jedničku! Muži otevřeli sezónu úspěšně

Nejen do Olomouce se 10. září konečně zase vrátil florbal. Muži otevírali ligu proti nováčkovi ze Slavkova. Ačkoliv to nebyl jednoznačný zápas, Hanáci dokázali soupeře přetlačit a vybojovat první letošní vítězství.

FBS OLOMOUC - FBC SLAVKOV 5:2

Branky: 10. Jakub Godla, 19. Bohdan Kopelec, 25. Jan Kratochvil, 51. Igor Macháček, 60. Kryštof Novák - 23. Dominik Horák, 32. Jiří Blaha
Zásahy brankářů: Patrik Antoniazi 15 - Ondřej Horák 30
Rozhodčí: Stanislav Kosek - Jaromír Kubáč
Vyloučení: 0:3, Využití: 1:0
Diváci: 61

Olomoučtí do zápasu vstoupili několika šancemi. Na první branku si ale museli počkat až do desáté minuty. V té se prosadil ránou tahem Jakub Godla a otevřel tak gólově novou sezónu FBS. Hanáci z tlaku, který podepsala i statistika střel v úvodní části (13:6), vytěžili do pauzy ještě jeden gól.

Úvod druhé části ale nebyl dobrý. Soupeř fauloval a nabídl tak domácímu týmu přesilovku, jenže se následně prosadil v čase 22:14 v oslabení. Naštěstí po chvíli dostal míček Jan Kratochvil, který pálil zápěstím a zvýšil stav na 3:1. Poté, co se časomíra přehoupla do své druhé půle, dokázal Slavkov znovu snížit. Po druhé dvacetiminutovce tak v Čajkaréně panoval stav 3:2.

A i prvních deset minut té poslední třetiny nebylo úplně podle představ. Olomouc si pak naštěstí pomohla přesilovkou. V jednapadesáté minutě totiž zafungovala spolupráce Kopelec – Macháček a druhý jmenovaný tak nabídnutou početní výhodu zužitkoval. V poslední minutě ještě dostal k dispozici trestné střílení Kryštof Novák. Ten soupeřova brankáře vymíchal a svým prvním gólem za olomoucké áčko uzavřel skóre na 5:2.

„První zápas sezony je za námi. Úkol jsme splnili, tři body zůstaly doma. Bylo však cítit, že k naplnění našeho potenciálu nám stále něco schází. Soupeře jsme tři třetiny drželi pod soustavným tlakem, ale naše koncovka je zatím na úrovni, se kterou se neumíme smířit. Kluci na tom teď zapracují a doufám, že začneme plnit cíle, které jsme si před sezónou nastavili,“ zhodnotil utkání vedoucí týmu Daniel Tichý.

Další duel sehraje FBS v neděli 17. září. Áčko vyjede bojovat do Mohelnice. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.