Překvapení se nekonalo. Olomouc smetla Uničov čtrnácti góly

Nedělní podvečer patřil v Čajkaréně zápasu Olomouce proti Uničovu. Poslední tým soutěže domácím moc problémů nenadělal. Kapituloval celkem čtrnáctkrát, trefil se jen dvakrát, a i po dnešním utkání má na kontě nula bodů.

Olomoučtí florbalisté do zápasu vstoupili velice dobře. Brankář Adam Pavlát v hostující svatyni se musel mít na pozoru od první minuty. Přesto už v té třetí inkasoval poté, co Jiří Novák pálil od mantinelu pěkně vedle gólmanovy ruky. Na druhý gól se docela dlouho čekalo. Ve dvanácté minutě ho vstřelil Vojta Krhovják. Byla to podobná akce, míček do branky vletěl po přesné ráně od mantinelu. Pár zákroků si ale přece jen připsal i Jan Štěpánek.

Prostřední dvacetiminutovka začala velmi dobrým tlakem Uničova. Ten si vytvořil více šancí za prvních pár minut, než za celou předchozí třetinu. Vyústilo to snížením Adama Caletky v čase 26:42. O čtyři minuty později už se ale opět kormidla pevně chopila Olomouc a postupně se prosadili Jan Kopecký, Tomáš Štrbák a Tomáš Skoupil. Po druhé třetině tak panoval stav 5:1.

Závěrečná perioda už byla jednoznačně v režii domácího týmu. Ten se prosadil po dvaceti sekundách hry, když do branky zapadl druhý míček z hole Krhovjáka. Následovaly další dvě trefy, Skoupila a Novotného. Pak se podruhé a naposledy prosadil soupeř, který už ale následně rezignoval a jeho brankář musel do konce utkání tasit ze sítě ještě šest míčků. Domácí tak utkání ovládli v poměru 14:2. Nejproduktivnějším hráčem zápasu byl Šimon Borik, který zaznamenal gól a čtyři asistence.

„Ačkoli výsledek vypadá jednoznačně, nerodil se snadno. Zápas se rozhodl až v půlce zápasu, kdy se konečně projevila naše jednoznačná herní dominance. Přesto se s Uničovem musí v této lize počítat, trápili nás dost dlouho,“ okomentoval duel vedoucí týmu Tomáš Hruška.

FBS je tak po čtyřech zápasech v divizní skupině E na čtvrté pozici se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Třinec. Příští zápas čeká mužské áčko v sobotu 8. října, kdy vyjede do Paskova, kde bude čelit domácím Saurians.