Pouť pohárem pro ženy končí, stopku jim vystavily Vítkovice

Ve čtvrtfinále poháru se naše ženy utkaly s Vítkovicemi. Ve třetím letošním vzájemném klání se povedlo Olomouci letos poprvé skórovat, ale to na suverénní Vítkovice nestačilo. Po třetinách 1:2, 0:4, 1:1 vypadávají olomoucké ženy z poháru.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBS Olomouc 7:2
branky: 7. Tereza Matýsková, 14. Barbora Husková, 20. Nela Kubalčíková, 21. Eliška Planková, 26. Barbora Husková, 27. Eliška Planková, 35. Tereza Matýsková - 13. Lucie Cholinská, 38. Barbora Suchánková; rozhodčí: Viktor Kubala - Patrik Mik; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 51; zásahy brankářů: Nikola Příleská 5 - Nikola Dlouhá 12; po třetinách: 2:1, 4:0, 1:1

Opatrnou první třetinu, ve které nebylo moc šancí, mohli sledovat diváci v ostravské Dubině. Brankový účet otevřely domácí Vítkovice. Kubalčíková předložila míček Matýskové a ta se z první trefila k tyči. Dlouhých 13 minut čekala Olomouc na vstřelenou branku proti Vítkovicím a dočkaly se! Cholinská běžela od půlky a procedila míček pod nohou brankářky. Domácí si vzali vedení zpět o minutu později, kdy se prosadila Husková.

Druhá třetina ženám hrubě nevyšla. Vítkovice dominovaly na hřišti, což potvrzuje i počet střel 10-3 pro domácí. Z deseti střel se Vítkovice prosadily čtyřikrát a do šatny šly s pohodlným vedením 6:1 a utkání bylo víceméně rozhodnuté.

Vítkovický celek navýšil své vedení z kraje poslední části, když se střelou z dálky prosadila Matýsková. Olomouc alespoň kosmeticky upravila skóre na 2:7, na více se ale nezmohla a v poháru končí.

Vyjádření trenéra Radka Řeháka: "Rozhodla druhá třetina, kde jsme vypadli z rolí. Jsem rád za první branku proti Vítkovicím, díky které jsme v úvodu srovnali. Třetí třetina také nebyla špatná, kde jsme zápas dohráli se ctí."