Perfektní třetí třetina přinesla Olomouci první bod v sérii, v neděli je čeká odveta

Ženy mají za sebou první čtvrtfinálové utkání, ve kterém hned čelili velkým problémům. Svěřenkyně Radka Řeháka prohrávaly před poslední třetinou 0:3. Díky bezchybné poslední dvacetiminutovce však zápas otočily a připisují si první výhru. V neděli je čeká od 15:30 odveta.

FBS Olomouc - PSN Tatran Střešovice 6:3

branky: 44. Eva Řeháková, 45. Lucie Cholinská, 46. Tereza Reimerová, 53. Lucie Cholinská, 56. Karolína Šablaturová, 60. Valentýna Zerzánová - 8. Karolína Bláhová, 13. Linda Fuchsová, 36. Lucie Krýslová; rozhodčí: Jan Frýdek - Michal Havelka; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 109; zásahy brankářů: Klára Hodulíková 33 - Monika Šolleová 16; po třetinách: 0:2, 0:1, 6:0

Olomouc vstoupila do utkání lehce nervózně a Tatran byl o malý kousek napřed. Byl to právě pražský celek, který se dostal do vedení. V 8. minutě zápasu se prosadila Karolína Bláhová. Po zběsilé pasáži, kdy se hra přelévala ze strany na stranu se Tatran prosadil podruhé. Jako první byla u skákavého balonku Fuchsová a trefila se na přední tyč.

Ve druhé části utkání byl jednoznačně nebezpečnější soupeř. Tatran vyprodukoval 13 střeleckých pokusů, zatímco Olomouc pouze tři. Olomoucká brankářka držela tým dlouho nad vodou, ale ve 36. minutě nakonec potřetí kapitulovala.

Třetí třetina však zcela otočila chod zápasu. Olomouc vlétla na svého soupeře a zasypala brankářku několika střelami. Brankový účet domácích otevřela Řeháková. O minutu později snížila vedení Cholinská a ve 46. minutě srovnala Reimerová. Tři minuty tak stačily ženám ke srovnání zápasu. V 53. minutě dokázala Cholinská, že míček je kulatý a brankářky jen lidi, nahození z poloviny hřiště dopadlo až do sítě. Olomouc ještě vstřelila dvě branky a vyhrála tak úvodní zápas čtvrtfinále.

PSN Tatran Střešovice

Tatran ztratil v úvodním zápase vedení 3:0 a v neděli bude mít co odčiňovat. V zápase se týmu povedlo vyprodukovat 36 střel, z toho však pouze třikrát skončil míček v síti. Pět hráček pražského celku si připsalo v úvodním zápasu bod. V základní části patřil Tatran k nejlepším v oslabení, Olomouc však svoji jednu přesilovku využila. Tatran se k přesilovce nedostal.

FBS Olomouc

Olomouc předvedla obrovskou morálku, kdy prohrávala po 40 minutách 0:3, ale zápas pak v poslední periodě otočila ve svůj prospěch. Cesta vedla přes vysokou produktivitu, když z 21 střel skončilo šest za zády brankářky. Ženy měly jednu přesilovku, kterou proměnily. Naopak na první oslabení si ještě musí hráčky počkat. Dva góly vstřelila v prvním zápase nejlepší střelkyně týmu Lucie Cholinská.