Páté kolo Divize: FBS vyjíždí do Paskova

Hanáci dali zapomenout na nepovedený zápas se Zlínem, když posledně rozstřílel Uničov. Nyní už je ale čas se posunout dále. Muži vyjeli do Paskova, který je v tabulce přímo pod nimi. Loni se spolu týmy neutkaly.

V loňském ročníku Paskov divizi nehrál, působil totiž v Regionální lize mužů, přesněji v její sedmé skupině. V ní skončil na prvním místě, když ligu ovládl se šestačtyřiceti body na kontě. Ze dvaceti zápasů jich ovládl patnáct, čtyři prohrál a jednou remizoval. Vstřelil 133 branek, inkasoval jich pouze 77, což udělalo krásný brankový rozdíl +56.

Saurians loni excelovali v gólech v přesilovce. Na první místě v rámci celé ligy skončil v této statistice Vojtěch Daněk s šesti přesilovkovými góly, na druhém Viktor Böhm s pěti. Nejvíce gólů na zápas zase dával Ondřej Kuboš, který skončil na parádních 2,77 trefách za utkání.

Jako tým Paskov nastřádal nejvíce výher, nejvíce vstřelených branek, nejméně inkasovaných gólů a byl také druhý nejlepší v oslabení, kdy ubránil 81,63% početních nevýhod. Tým z Frýdeckomístecka ale také dost fauloval, když nastřádal celkem 129 trestných minut a Pavel Růžička byl druhým nejtrestanějším hráčem ligy se 43 minutami.

V letošním ročníku se Paskovu jako nováčkovi docela daří. Je zatím na pátém místě ligové tabulky, uhrál ve čtyřech zápasech sedm bodů. Nutno ale podotknout, že všechny jeho zápas skončily o gól, a to jak prohry 3:4 s Třincem a 3:4 po nájezdech s Orlovou, tak výhry nad 4:3 Horní Suchou a 5:4 se Slováckem. Paskov doma podporuje poměrně dost diváků, průměr se drží těsně nad stovkou.