Ostrá příprava: Mixovaný tým žen a juniorek porazil v modelovém utkání extraligový Třinec

Pořádně ostrou přípravu si střihly juniorky v minulém týdnu. Jejich tým, doplněný o pár žen, totiž poměřil síly s extraligovým Třincem v modelovém zápase. A nakonec slavil výhru.

Ženský A-tým započal přípravu na novou sezónu již před soustředěním fantastickým druhým místem na turnaji Czech Open 2024. Juniorkám příprava začala v úterý 20. srpna. A to velice zostra, zahrály si totiž modelový zápas proti ženám extraligového Třince. Modelové utkání mělo upravené podmínky, a to hlavně v hrací době, která čítala čtyřikrát patnáct minut. Za Olomouc nastoupily dvě lajny žen doplněné o obrannou dvojici juniorek a tři kompletní lajny juniorek.

V třinecké STARS Aréně se hrálo ve vysokém tempu. Hanačky se ujaly vedení zásluhou Evy Řehákové již v první čtvrtině. Zpočátku druhé části pak vybojovaly přesilovou hru, kterou ale bohužel nedokázaly využít. I nadále ovšem se soupeřkami držely krok a nepustily je do žádné výraznější akce. Na druhé straně hřiště naopak orazítkovaly tyčku. K jejich smůle pak neproměnily hned tři vyložené příležitosti.

Ve třetí třetině se Olomoučankám podařilo zásluhou Natálie Hurníkové zvýšit na 2:0, poté ale taky poprvé inkasovaly. Nadále však zůstávaly na míčku aktivnější, držely se na něm více, a vytvářely si další šance. V poslední čtvrtině zápasu si vyzkoušely další přesilovou hru, následně vybojovaly také trestné střílení po faulu faulu soupeřovy brankářky na Lucii Navrátilovou. Nájezd sice nebyl proměněn, chvíli po něm ale třetí branku FBS přidala, věkem ještě dorostenka, Lucie Zaoralová, která patřila k nejlepším na hřišti. Protivnice si v závěrečné pasáži duelu vytvořily drtivý tlak, mladý olomoucký tým ale skvěle bránil, a naopak hrozil z brejků. Další branka už nepadla a mladý olomoucký výběr tak vyhrál nad Třincem 3:1.

„Zápas byl pro nás velkým přínosem, ačkoliv jsem z něho měl docela strach, přece jen naše družstvo juniorek tvoří více než z poloviny hráčky ročníku 2008 a 2009. Dokázali jsme ale s extraligovými ženami hrát relativně vyrovnaně nejen technicky, ale i silově, což mě velice mile překvapilo,“ hodnotil duel trenér Ondřej Čoček. „Trochu jsme zaostávali v rychlosti, o tom ale dlouhodobě víme. V zápase si zahrály všechny letní posily, předvedly vynikající výkon a důrazně si řekly o smlouvu s FBS. Myslím, že do letošní juniorské nejvyšší soutěže můžeme jít s klidem a sebevědomím, i po odchodu ročníku 2005 se nám podařilo postavit silný a konkurenceschopný tým,“ uzavřel hodnocení.