Ostatním kategoriím se v uplynulém víkendu vcelku dařilo. Všechny bodovaly

Do víkendových bojů tentokrát kromě elitních kategorií vyrazilo také pět dalších týmů FBS. Všechny získaly alespoň nějaké body. Pro elévky a mladší žáky 2010 to byly první zápasy v sezóně.

Muži B

Mužské béčko mělo neděli úspěšnou z poloviny. Nejprve se postavilo Postřelmovu. Ten poprvé inkasoval brankou Tomáše Pírka z přesilové hry v páté minutě. Jen o minutu později domácí srovnali, trefil se Matěj Beneš, který pak ještě osmé minutě stav utkání přetočil. Pak už ale zápas patřil Olomouckým, kteří si připsali pět gólů v řadě a vyhráli 6:2. Pírek zkompletoval hattrick.

Následující mač s Mohelnicí B začal velice dobře. Pírek se trefil už po 43 sekundách. Po srovnání soupeře navíc znovu strhl vedení na svou stranu Martin Willman, a ve dvaadvacáté minutě už zvyšoval na 3:1 znovu Pírek. Závěr zápasu ale sehrál FBS katastrofálně. Během 36. – 39. minuty čtyřikrát inkasoval. Poslední dva góly dokonce dělilo jen pět sekund. Nakonec tak Mohelnice zvítězila 5:3.

Dorostenci A

Podobně na tom bylo áčko dorostenců, které nejprve podlehlo Zlínu, ale následně vyhrálo nad Vsetínem. V prvním utkání vedl dorost 2:0, soupeři se ale povedlo stav obrátit. V čase 29:21 Matěj Romanovský srovnal. Olomouc ale nesehrála dobře nájezdy a podlehla skórem 3:4.

Se Vsetínem se skóre hodně měnilo. Nejprve se prosadil soupeř, ale ještě v téže minutě, která byla zároveň úvodní, FBS srovnal. Podobný průběh pak měly i další minuty. Až v čase 21:19 se Olomouc dostala poprvé do vedení, a po jednačtyřiceti sekundách se trefila znovu. Soupeř reagoval snížením na 5:4, jenže pak přišla parádní část hry, kdy do vsetínské branky napadalo pět míčků po sobě. Valaši ještě dvakrát snížili, i tak ale prohráli o čtyři branky 6:10.

Dorostenci B

Úplně jiný průběh měly duely béčka, které dvakrát remizovalo. V obou případech se navíc urodil stejný výsledek – 3:3. Proti Šumperku B museli dorostenci dohánět, poslední branku vstřelil až minutu a čtvrt před koncem Petr Filip Navrátil. Po obratu pak doháněli i v duelu s Litovlí, kdy ve 32. minutě srovnal Matyáš Galba. Jelikož se v druhé dorostenecké lize – skupině 7 hraje na remízy, utkání nešla do prodloužení a skončila dělbou bodů.

Mladší žáci 2010

Mladší žáci ročníku 2010 mají za sebou první turnajový den. Do toho vstoupili hezky, nejprve si poradili s Asperem Šumperk, když vyhráli 5:3, a následně rozstříleli Traweko Lipník 13:1. V utkání se Šternberkem dokonce nepadl žádný gól a výsledek byl 0:0. V posledním duelu je Uničov přehrál o jednu branku (5:4).

Elévky

Sobotní termín byl prvním turnajovým také pro elévky. Ty nejprve vysoko porazily Přerov – 11:5. Následně ubojovaly vítězství nad Orcou Krnov – 6:2. S Letkou Toman Finance Group si poradily hladce a vyhrály 12:1. Ostrava je ale v posledním utkání porazila 5:4.