Orlová vystavila stopku. Muži v poháru končí

Doposud hladká cesta mužského áčka napříč pohárovou soutěží se zastavila ve třetím kole. Olomouc sehrála vyrovnanou první třetinu, pak ale inkasovala šest branek, a nakonec vysoko prohrála. Z poháru tak pro letošní rok vypadla.

Úvod duelu vypadal z pohledu Hanáků dobře. Po vyloučení jednoho z domácích florbalistů za sekání dokázal otevřít v přesilovce skóre střelou nad rameno brankáře Tomáš Jelínek. Jednobrankový náskok vydržel až do patnácté minuty. Olomouc přežila dvě oslabení, následně ale inkasovala už v plném počtu. Jan Lukáš nachytal brankáře po rychlém sólu z pravé strany na bližší tyči. Jenže to netrvalo dlouho a odpověď přinesl Igor Macháček, který tak poslal svůj tým znovu do vedení. Finální slovo v první třetině přece jen řekla Orlová, která pouze čtyřiatřicet sekund po navýšení znovu srovnala ránou nad rameno.

Olomouc byla v úvodním dějství střelecky aktivnější, skóre však bylo srovnané. Vstup do druhé části ovšem ukázal, jakým směrem se bude zápas ubírat. Eagles se prosadili už pětačtyřicet sekund po úvodním hvizdu, následně pak ve dvacáté šesté a dvacáté osmé minutě. V polovině utkání dostala Olomouc k dispozici další přesilovku, jenže ji využít nedokázala. A tak znovu reagoval soupeř, který zvýšil už na 6:2.

Na nepovedenou prostřední část navázal nepovedený vstup do závěrečné dvacetiminutovky. Orlová se tentokrát trefila už po pouhých čtyřiceti sekundách. Dlouho to vypadalo, že tento stav vydrží až do konce, ale dvě sekundy před ním se ještě jednou prosadili Eagles, kteří tak skóre uzavřeli výsledkem 8:2. Orlová si vybojovala postup do dalšího kola, kde se utká proti Havířovu či Mohelnici. Pro Olomouc tato prohra znamená konec v letošním ročníku pohárové soutěže. V šesti zápasech si připsala čtyři vítězství a dvě porážky.

„Byl to super zápas, Orlová nás bohužel vyškolila z produktivity. Máme co pilovat. Pořád je ale lepší takhle prohrát v poháru než v lize. Těšíme se na ligovou odvetu a soupeři přejeme hodně štěstí do dalšího kola,“ zhodnotil duel trenér týmu Daniel Tichý. Další zápas, tentokrát už ligový, čeká Hanáky v neděli 10. září, kdy otevřou letošní sezónu proti Slavkovu.