Olomoučtí muži jedou na jih. Střetnou se se Slováckem

V sobotu 17. září 2022 se mužské áčko FBS vypraví do Uherského Hradiště, kde od osmnácti hodin sehraje druhý letošní ligový zápas. Soupeřem jim tentokrát bude FBC Slovácko. Loni se spolu týmy neutkaly.

Co čekat od zápasu se Slováckem? Rozhodně bojovný výkon a zápal do hry od nováčka. Slovácko totiž hrálo ještě minulý rok Regionální ligu. Po dvaceti zápasech s bilancí patnácti výher, jednou remízou a čtyřmi prohrami postoupilo právě do divizní skupiny E. Mužský tým Slovácka se do ní dostal poprvé od založení v 2015.

Tým z Uherského Hradiště loni získal 46 bodů a sezónu zakončil s pětibodovým náskokem na druhé Troopers B. Taky zaznamenal parádní brankový rozdíl šedesáti branek, když jich nastřílel sto čtyřicet pět a inkasoval pětaosmdesát. A v čem tým dominoval? Nastřílel druhý největší počet branek v ročníku a zároveň měl nejlepší právě zmiňovaný brankový rozdíl. Dařilo se mu taky v přesilovkách, kde skončil druhý s úspěšností 53,13%. Vylepšit by ale měl disciplinovanost, protože loni obdržel 81 trestných minut, což bylo hned o dvacet více, než měly na kontě druhé Hodonice.

Z individuálních statistik pak byl na horních příčkách například brankář David Číž, který měl druhý nejlepší brankový průměr (4,00). Jiří Chromek byl zase třetím nejlepším střelcem, když se mu povedlo třiatřicet úspěšných tref. Vít Ides zase často šance připravoval, spoluhráčům na gól nahrál dvaadvacetkrát. Stejný hráč ale také „exceloval“ ve faulech. Za sezónu si připsal neuvěřitelných 32 trestných minut.

Slovácko vstoupilo do nového ročníku prohrou. V prvním divizním utkání se postavilo Zlínu. Ten skóroval již ve 43. sekundě. Slovácko vyrovnalo, a stejný scénář se nesl až do konce zápasu, kdy jeho soupeř stále navyšoval a ono srovnávalo. Nakonec padlo po výsledku 3:4.