Olomoucký výpadek ve třetí třetině zachránila v poslední minutě Cholinská, ženy vyhrály nad Libercem 5:4

Olomoucké ženy musely o víkendu překonat další vrchol pohoří s názvem TOP4. Tentokrát se jim do cesty postavil osmý Liberec. Tým ze severu Čech nepodchytil úvod utkání a po prvních dvaceti minutách prohrával 0:3. Domácí tým však lehce polevil a ještě v 59. minutě bylo skóre vyrovnané. Zápas však 52 sekund před koncem rozhodla Lucie Cholinská.

FBS Olomouc - Crazy girls FBC Liberec 5:4

branky: 3. Eva Řeháková, 13. Eva Řeháková, 15. Tereza Reimerová, 33. Klára Horčičková, 60. Lucie Cholinská - 28. Julia Opic, 42. Karolína Nováková, 44. Karolína Klubalová, 53. Monika Žapková; rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 73; zásahy brankářů: Hana Kuchařová -4 - Alžběta Hánová -5; po třetinách: 3:0, 1:1, 1:3

Domácí hráčky potvrdily, že poslední dobou jim vstupy do zápasů nedělají problém. Z úvodního náporu vykřesala olomoucká posádka trestné střílení, ke kterému se postavila Eva Řeháková. Ta si vedla náramně, brankářku Liberce zamotala do svého driblinku a míček uklidila k levé tyči. Domácí měli o něco více ze hry, na druhou branku si však počkali deset minut. Řeháková počkala za obranou, míček jí naservírovala Horčičková a skóre bylo rázem 2:0. Olomoucký vlak nestavil v žádné stanici a o dvě minuty se domácí hala mohla radovat již potřetí. Kapitánka Reimerová byla nejdůraznější ženou v před brankovém prostoru a poslala odražený míček do odkryté brány.

Z libereckých hráček již opadl cestovní jet lag a začaly být vyrovnanějšími soupeřkami. Skóre poprvé snížily v 28. minutě, když utekla Julia Opic a tváří v tvář Kuchařové byla úspěšnější. Na liberecký gól ale Olomouc našla odpověď. Hráčky sehrály přečíslení tři na jednoho jako z partesu a na konci akce stála Horčičková, která to do prázdné již měla jednoduché.

Do poslední periody vstoupil Liberecký tým plný elánu a v prvních třech minutách dokázal dvakrát rozvlnit síť a snížil vedení domácích na 4:3. Mračna se nad Čajkarénou zatáhla v 53. minutě, kdy Liberec dokončil stíhací jízdu a vyrovnal. Trenéři se již začali připravovat na blížící se prodloužení, tyto plány však 52 sekund před koncem zhatila nejlepší olomoucká střelkyně Lucie Cholinská, když využila přesilovou hru dělovkou pod horní víko.

Komentář trenéra Radka Řeháka: „Dnešní zápas nebyl úplně optimální, vstupy do třetina nám dělaly problémy. Vytvořili jsme si náskok, šancí jsme měli ale daleko víc. Soupeř pak dokázal stáhnout naše vedení. My jsme se dostali lehce pod tlak, protože jsme věděli, že v boji o první čtyřku by nám tyhle body mohli chybět. Ukázali jsme ale, že nejsme tým o jedné hráčce a díky síle našeho týmu jsme dokázali nakonec připsat těžké tři body. Nás teď čeká několik těžkých zápasů, doufám, že ale předvedeme kvalitní výkony a nějaké body do tabulky ještě připíšeme“