Olomoucké ženy vyhrály své úvodní zápasy v poháru a postupují do osmifinále

Pohár Českého florbalu žen se rozehrál tento víkend. Ženy sehrály čtyři utkání, ve kterých vyzvaly Hradec Králové, Židenice, Wizards Praha a TJ Svitavy. Olomouc nastřílela 25 branek a obdržela pouze jediný gól. V listopadu vyzvou v rámci osmifinále TJ Znojmo.

Poslední srpnový víkend patřil Poháru Českého florbalu. Po celé republice se utkávaly jednotlivé týmy o postup do dalších kol. Mezi nimi nechyběl ani olomoucký výběr žen.

Víkend otevřela Olomouc utkáním s Hradcem Králové hrajícím 1. ligu žen. Hradec s extraligovým týmem nedokázal držet krok a padl 0:10. Za Olomouc se třikrát prosadila Gabriela Vaculová, ta k hattricku přidala ještě tři asistence.

Nejtěsnější zápas sehrály ženy v sobotním odpoledni, kdy poměřily síly s extraligovými Židenicemi. Olomouci se podařilo otevřít skóre v poslední minutě druhé třetiny po brance Terezy Šehičové. Druhou branku vstřelila ve 35. minutě Eva Řeháková. Židenice dokázaly stáhnout olomoucké vedení ve hře v šesti, na druhou branku se ale nezmohly.

V neděli sehrály ženy opět dvě utkání, ve kterých si poradily s druholigovými Wizards Praha v poměru 8:0 a víkend uzavřely výhrou 5:0 nad prvoligovými Svitavami. Díky čtyřem výhrám si Olomouc zajistila postup do osmifinále, ve kterém vyzve prvoligové Znojmo.

„První kolo poháru jsme vzali jako další porci přípravných zápasů. Prostor dostaly nové hráčky kádru i další juniorky, pro které to jsou první zápasy proti ženám. Jsme rádi za zápas proti Židenicím, ostatní byly spíše o hře do velmi zahuštěné a pasivní obrany a hře na míčku. “

autor: Dominik Hrabě