Olomouc vyhrála počtvrté v řadě a je v čele Národní ligy!

Snový vstup FBS do Národní ligy pokračuje. Hanáci se utkali v dohrávce odloženého prvního kola s Petrovicemi. Zatím nejtěžší duel nakonec vyhráli o tři branky, připsali si další tři body, a o skóre přeskočili na čele ligy doposud také stoprocentní Třinec.

FBS OLOMOUC - Z.F.K. PETROVICE 5:2 (2:0, 0:1, 3:1)
Branky:
1. Jiří Šincl, 9. Tomáš Skoupil, 44. Matěj Pecha, 48. Jiří Dolejší, 54. Jakub Nota - 29. Petr Horák, 51. Denis Kubiczek
Zásahy brankářů: Patrik Antoniazi 25 - Dominik Škuta 29
Rozhodčí: Martin Müller – Michal Nehera
Vyloučení: 0:1; využití: 0:0
Diváci: 55

Domácí zápas proti Petrovicím začal fantasticky. Hanáci vyhráli úvodní buly, o 40 sekund později už slavili. Jiří Šincl zapsal úvodní branku zápasu a otevřel tak střeleckou listinu. Hanáci byli v úvodu aktivnější, několik šancí pak ale neproměnili. Až do 9. minuty. Kratochvil hledal Tomáše Skoupila, který zavěsil do prázdné branky, přímo do vinglu. Stav 2:0 vydržel až do konce úvodní periody.

Po návratu z šaten chtěli Olomoučtí navýšit své vedení, jenže soupeř začal být aktivnější. To potvrdil ve 29. minutě, kdy se taktéž poprvé prosadil. Petrovice pak měly několik šancí, kdy mohly srovnat, buď ale netrefily branku nebo zasáhl skvělý Antoniazi. Tlak Petrovic už ale další branku nepřinesl, do kabin se šlo za stavu 2:1 a poslední třetina slibovala velké drama.

Hanáci k ní ale přistoupili skvěle. Už ve 44. minutě opět odskočili, tentokrát zásluhou Matěje Pechy. A ve 48. minutě už poprvé v zápase vedli o tři branky, prosadil se totiž po kombinaci, ve které se zapojili všichni hráči 3. lajny, také Jiří Dolejší. Soupeř nevyužil následný útok dva na jednoho, na druhé straně se zase neprosadil po pár kličkách Blana. Slezané v 51. minutě přece jen snížili.

Už o minutu a dvanáct sekund později mohli skórovat zase Olomoučtí, ale Novák trefil pouze tyčku. Nemuselo ho to však mrzet, protože po jedné ze střel o dvě minuty později si Petrovičtí srazili míček do vlastní branky a rázem byl stav zápasu 5:2. I přes následnou přesilovku Hanáků se už stav nezměnil. Olomouc vyhrála i své čtvrté utkání v Národní lize, s dvanácti body tak přeskočila doposud první Třinec, který má horší skóre.

„Dnes to bylo zatím asi nejtěžší letošní utkání. Soupeř ukázal svou zkušenost. My jsme se nadstandardně trápili v koncovce,“ okomentoval duel vedoucí týmu Karel Stehlík. „Rozhodly tři faktory. Zaprvé rychlost, Olomouc byla ve všem rychlejší. V pohybu, práci s míčkem, v rychlosti přihrávek. Zadruhé hra v předbrankovém prostoru, ze kterého jsme dostali tři góly. A zatřetí proměňovaní šancí. Co vše my jsme dnes nedali,“ shrnul faktory prohry trenér Petrovic Martin Vlček.

Další zápas čeká FBS v neděli 13. října. V rámci pátého kola Národní ligy přijede do Olomouce TJ Slovan Havíčov. Duel se odehraje v Čajkaréně, úvodní buly je naplánováno na 18:30.