Olomouc vstoupila do nového roku pravou nohou, s Bohemkou si poradila 7:5

Olomouc zvládla vstup do nového roku a připsala si důležité tři body. V přetahované o každou branku nakonec zvládly ženy odskočit o dvě branky a udržet vedení do samotného konce. Tři body si připsala Lucie Cholinská.

Zápas pro domácí Olomouc začal skvěle, již ve třetí minutě šly ženy do vedení. Vaculová vyslala do úniku Cholinskou, ta sice neuspěla, ale z druhé vlny našla Reimerovou a ta se do odkryté části branky nemýlila. Netrvalo to ani minutu a brankový rozdíl byl dvoubrankový. Pešavová přihrála Mrázkové, ta prostřelila vše, co ji stálo v cestě. Ženy v zelenobílém začaly stahovat domácí vedení. V šesté minutě se prosadila Veselá, ve 12. minutě srovnala Korbelářová. Minutu před koncem třetiny převážila misku vah na olomouckou stranu Kuchařová.

Soupeřky srovnaly hned z kraje druhé periody, podruhé se prosadila Korbelářová. Bohemka využila přesilovou hru a poprvé v utkání držela otěže ve svých rukou. V následujících pěti minutách předvedla Olomouc kanonádu, nejdříve srovnala Hořčičková. Do vedení se Olomouc dostala po brance Řehákové. O minutu později se radovali domácí opět, když míček procedila do branky Remerová.

V poslední dvacetiminutovce padly pouze dvě branky. Bohemka v 50. minutě snížila na rozdíl jedné branky, na víc se ale nezmohla. Cholinská ještě upravila skóre do prázdné branky a kompletně ukončila snažení soupeřek.

Další zápas čeká ženy v neděli 14.1. od 15:00 proti Bulldogs Brno na brněnské hale.