Olomouc ve čtvrtém kole poháru! Muži se s Letohradem potrápili

Hanáci mají za sebou už třetí kolo poháru, které opět úspěšně zvládli. Proti týmu FBC Letohrad-Orel Orlice nepředvedli nejjistější výkon, na výhru to ale nakonec stačilo. Po šesti vítězstvích v šesti duelech tak postupují do čtvrtého kola.

FBC LETOHRAD-OREL ORLICE – FBS OLOMOUC 4:6 (1:1, 0:1, 3:4)
Branky: 8. Maxim Kubelka, 53. Maxim Kubelka, 58. Nikolas Brdíček, 60. Jan Skalický - 18. Tomáš Jelínek, 27. Vojtěch Blana, 49. Jakub Hoferek, 49. David Kotek, 60. Zdeněk Marčon, 60. Tomáš Jelínek
Zásahy brankářů: David Richter 30 - Patrik Antoniazi 20
Rozhodčí: Lukáš Drahný – Jan Matějka
Vyloučení: 3:3; využití: 2:0
Diváci: 45

Hanáci do zápasu vstoupili rychlým florbalem. Prosadit se jim ale nedařilo. Naopak velice brzo museli pykat, dvě minuty za sekání dostal Večeřa. Po necelé minutě už soupeř slavil, podařilo se mu totiž přesilovou hru využít. Chvíli po vstřelené brance pykal za svůj faul i Letohrad, Olomoučtí ale tuto nabídnutou výhodu nevyužili.

Vyrovnání se Olomouc dočkala až přesně v čase 17:00. Letohrad tlačil, ale Hanáci pak přebrali míček a Tomáš Jelínek ho hned uklidil do branky. Za stavu 1:1 nabídl další přesilovku soupeři Kratochvil, ale FBS přesilovku bránilo velice dobře a už neinkasovalo. Do kabin se tedy oba týmy rozešly smírně. Vyrovnanou třetinu potvrzoval i fakt, že oba týmy vyslaly na branku shodně 10 střeleckých pokusů.

Druhá třetina začala opět aktivněji ze strany Hanáků. Ti přešli do vedení už ve 27. minutě, když se prosadil Vojtěch Blana. Následně si další přesilovku vyzkoušeli i hostující hráči, ale ani oni v ní nebyli úspěšní. Domácí celek pak ještě ke konci zahodil samostatný únik, a tak si Olomouc před rozhodující třetinou udržela náskok o jednu branku.

Třetí perioda začala vyrovnaně. Ve 46. minutě si Olomouc vyzkoušela už třetí přesilovou hru, ale ani tentokrát ji nedokázala využít. Využít ale dokázala chyby soupeře ve 49. minutě, první branku si připsal Jakub Hoferek po přihrávce Robina Večeři. No a ještě v rámci stejné minuty, jen o 40 sekund později, se na střeleckou listinu zapsal také David Kotek.

Olomouc dominovala, Večeřa mohl poslat svůj tým už do čtyřbrankového vedení, ale při střele na bližší trefil pouze brankovou spojnici. Pak se na trestnou lavici vydal Daniš po špatném střídání FBS. Jestli něco Letohradu v tomto zápase fungovalo, pak to byly přesilovky, protože ji využili už podruhé. V 58. minutě bylo zaděláno na drama poté, co domácí snížili na rozdíl jediné branky.

K velkému dramatu ale nakonec nedošlo. V čase 59:29 opět do dvoubrankového vedení poslal Hanáky po parádním sólu Zdeněk Marčon. O jedenáct sekund později Letohrad naposledy snížil, ale jen o dvě sekundy později, téměř z rozehrávky, skóroval podruhé v zápase Jelínek, který tak uzavřel zápas, který Olomouc vyhrála 6:4.

„Bylo to dnes zvláštní utkání, z naší strany můžeme být spokojeni s výkonem mladých pušek. Zbytek bylo dnes spíše trápení. V první třetině to vypadalo, že jsme ještě na cestě v lesích za Šumperkem. Pak jsme se trochu probrali. Ale do toho, co chceme předvádět v sezóně, do toho dnes chybělo dost. Je potřeba se z toho poučit, máknout na trénincích, abychom se dostali do obvyklé herní pohody,“ komentoval zápas trenér Lukáš Kočiřík.

Další kolo ještě není nalosováno, podle předběžného pavouka by se Hanáci měli utkat s týmem TROOPERS, hrajícím Národní ligu. Pohár ale každopádně bude mít chvíli pauzu, a čtvrté kolo se vrátí až na konci října.