Olomouc sahala po druhém vítězství, to nakonec v prodloužení ztratila

Po sobotní stíhací jízdě, kdy Olomouc dokázala zvrátit zápas v poslední třetině, přišel v neděli brankově strohý zápas. Po remíze 1:1 došel zápas do prodloužení, ve kterém rozhodla Vachudová ve prospěch Tatranu.

FBS Olomouc - PSN Tatran Střešovice 1:2p

branky: 60. Gabriela Vaculová - 35. Lucie Vernerová, 68. Kateřina Vachudová; rozhodčí: Tomáš Fuciman - Pavel Urbánek; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 111; zásahy brankářů: Klára Hodulíková 21 - Monika Šolleová 21; po třetinách: 0:0, 0:1, 1:0, 0:1

Utkání začala bezbrankovou třetinou, ve které si Olomouc vyzkoušela dvakrát hru 5na4. Bohužel pro domácí nedokázala najít recept na obrannou čtveřici Tatranu.

Branková konstrukce za Hodulíkovou cinkala jak v divadle. Třikrát mohla děkovat tyčkám olomoucká brankářka. Před střelou Lucie Vernerové ji však branka nezachránila. Tatran se tak ve 35. minutě dostal do vedení. Další příležitost dostal v podobě přesilovky, tu ale v poslední minutě třetiny nevyužil.

Takticky svázaná třetí třetina nepřinesla střelecké představení. Oba týmy dohromady vyprodukovaly pouze devět střel. Až ta devátá skončila v síti. 40 sekund před koncem základní hrací doby se prosadila Vaculová a utkání došlo až do prodloužení.

Prodloužení se dostalo lehce přes sedm minut. Bláhová předložila Vachudové míček do odkryté sítě a ta se nemýlila.

Série se srovnává, stav je 1-1. To znamená, že do Olomouce se čtvrtfinále minimálně jednou ještě vrátí.